Benzinkútnál jót enni? Ne már!

De! Szikszón, az Angyalok konyháján. Országos szinten is egyedülálló töltőállomást adtak át Szikszón, és mellé különlegesen igényes vendéglátást.

Március 31-én nyílt meg Szikszón a 3-as főút mentén az ország egyedülálló benzinkútja és szervízközpontja, az Angel Petrol, ahol nem mindennapi a vendéglátás. A töltőállomáson helyet kapott egy családias hangulatú shop és étterem, kamerával védett parkoló és gyermekjátszótér.

Az Angel shop és étterem 300 négyzetméterén látványpékség működik, helyben készített friss szendvicseket, helyben sült grill csirkét és a konyhán készült meleg ételekkel várják a betérőket. A nap 24 órájában friss ételeket készítenek, reggel vannak tojásos ételek, és késő éjszaka is rendelhető akár marhapörkölt, galuskával. A kínálat naponta változik, így például az összesen elérhető 8 féle házilag készített olasz tésztából minden nap más és más 2 fajtát választhatnak maguknak a vendégek. A hamburgerek, sült kolbászok és hot-dogok szerves része a menüsornak a helyben készített péksüteményekkel együtt. A benzinkút éttermének további különlegessége, hogy csapolt Paulaner sör kapható – alkoholmentes is persze, gondolva a sofőrökre – de frissen facsart narancslét is választhatnak a betérők.

Mivel az új töltőállomás tulajdonosa ugyanaz a kör, mint a közeli Avalon Parké, ezért hangulatában ahhoz hasonlóan kellemes és családias légkör. Köszönhető ez annak is, hogy a fa meghatározó eleme a benzinkút belső terének. Mesterségesen rozsdásított, lézervágott acél dizájn dekorelemek, kiegészítő ólomüveg betétekkel díszített térelválasztók, kefélt felületű tölgy asztalok, egyedi lámpatestek alkotják a gondosan megkomponált összhatású dizájnt. Ehhez a hangulathoz illeszkednek színben és stílusában harmonizáló burkolóelemek a WPC padló és a fal esetében is. Szintén a benzinkút különlegessége a „Hungarikum hűtő” is, melyben sajtok, sonkák és borok találhatók a környékbeli termelők kínálatából.

A HELL cégcsoporthoz tartozó töltöállomás igazi különlegesség.

Forrás: Vendég & Hotel


SIA Csoport: éves összegzés a 2024. évi teljesítményről

SIA Csoport: éves összegzés a 2024. évi teljesítményről 

A Csoport bevétele 527 millió dollárral (+2,8%) nőtt az egy évvel korábbihoz képest, és így 19 540 millió dolláros rekordot ért el.
Új kompjárat Málta és Szicília között

Új kompjárat Málta és Szicília között  

Az út körülbelül két órát vesz igénybe.
Erősen indult a balatoni hajóforgalom a szezonnyitó óta

Erősen indult a balatoni hajóforgalom a szezonnyitó óta 

A tavaszi szünet sikerét követően a májusi hosszú hétvége is minden várakozást felülmúlt a balatoni hajózásban.
Már készül a balatoni főszezonra a MÁV

Már készül a balatoni főszezonra a MÁV 

Pályafelújításokkal készül a balatoni főszezonra a MÁV, ezért erre a hétre időzítették a vágányzárat Székesfehérvár és Lepsény között.
Belépési korlátozások a madridi repülőtéren

Belépési korlátozások a madridi repülőtéren 

A közleményben nem tértek ki arra, hogy a korlátozást pontosan mikortól vezetik be.
Leáll a máltai légitársaság

Leáll a máltai légitársaság 

A leállás magyarországi járatpárokat is érint.
A KLM újraindítja izraeli járatait

A KLM újraindítja izraeli járatait 

A légitársaság szerint a körülmények kellően javultak a szolgáltatások újraindításához.
IATA : új szempontok a biztonságosabb földi kiszolgálás érdekében

IATA : új szempontok a biztonságosabb földi kiszolgálás érdekében 

A hangsúly három fő területen van: a biztonság javítása, a globális szabványok bevezetése és a fenntarthatóság előmozdítása.
Wizz Air: ugrásszerűen megnőtt a Skandináv térségbe utazók száma

Wizz Air: ugrásszerűen megnőtt a Skandináv térségbe utazók száma 

Egyre többen választják nyaralásuk célpontjának a hűvösebb Skandináv térséget.
Beköszöntött a Nagy Vonatozás korszaka

Beköszöntött a Nagy Vonatozás korszaka 

A vonatozás virágkorát éli, és egy friss kutatás szerint az európai utazók közül a következőkben még többen veszik majd igénybe ezt a szolgáltatási formát.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.