Első körben 2025. október 26-án két repülőgépet helyeznek át más állomáshelyekre, amelynek következtében megszűnnek a Bilbao és London-Gatwick járatok, derült ki az AIRportal cikkéből.
Mint írják,
„ a maradék három repülőgépet jövő év március 15-ig vonják ki Schwechatról, ezzel megszűnik a bázis összes többi útvonala is.”
A társaság az érintett utasoknak átfoglalási vagy visszatérítési lehetőséget kínál, míg a bázison dolgozó munkatársak számára más Wizz Air állomásokon biztosít átirányítási lehetőséget.
Fotó: Depositphotos
A kivonulás hátterében a vállalat bázisnyitási tervei is állnak: idén ősszel két Airbus A321neo repülőgéppel indul új bázis a közeli Pozsonyban, ahonnan 13 nemzetközi, valamint egy belföldi járatot indítanak.