Négy légitársaság cirkuszolt múlt szerdán

Nem szokványos helyen, a Fővárosi Nagycirkuszban tartották évnyitó rendezvényüket az Air France – KLM – Delta – Alitalia légitársaságok.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A porondon hangzott el az a bejelentés, melynek értelmében az Air France-KLM–Delta  trióhoz 2011. január 1-vel az olasz Alitalia légitársaság is csatlakozott. A légitársasági csoport utazási irodai és corporate szerződéseit már a négyes Air France-KLM-Delta-Alitalia színekben ismerheti meg a piac a négy vállalat teljes útvonalhálózati és termékelőnyeivel. 

Az előadás előtt Melles Botond az Air France-KLM-Delta magyarországi igazgatója bemutatta a közönségnek a „kvartett” legújabb tagjának regionális és egyben magyarországi vezetőjét, Carla Catuogno-t, majd az egyesült értékesítési csapattal egy rövid prezentáció segítségével osztott meg részleteket a jelenleg futó promóciókról.

Az idén jubiláló - 40 éves - Fővárosi Nagycirkusz csapata ezek után látványos nosztalgia műsort mutatott be, amelyben fellépett számos hazai és külhoni artista, bohóc, pantomim művész és persze a cirkuszi előadásokból elmaradhatatlan vadállatok.

Az előadást követően Carla Catuogno és Melles Botond trófeákkal jutalmazták meg a tavalyi év során  legnagyobb volumenben értékesítő utazási irodák képviselőit, köztük a Vistát, Weco Travelt, Ibuszt.

Az est azonban ezzel még nem ért véget. Igazi retró hangulatú büfé várta a szórakozni vágyókat a Fővárosi Nagycirkusz aulájában. A tombola több, mint 30 vendég örömére értékes repülőjegyeket és repülős relikviákat tartogatott az est végére.


EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok

EU Tanács: véglegesek a légi utasok jogait erősítő szabályok 

Az új rendelkezések több új jogosultságot is bevezetnek.
Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában

Újabb csavar az EasyJet felvásárlásában 

Bejelentkezett egy újabb ajánlattevő.
Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban

Wizz Air: bázisnyitások Spanyolországban 

Az ultrafapados légitársaság novemberben nyitja meg első operatív bázisait Spanyolországban.
Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett

Kikapott Norvégia – a norvég légitársaság egy napra British Airways lett 

A közösségi média egyik legszórakoztatóbb légitársasági akcióját eredményezte a labdarúgó-világbajnokság negyeddöntője.
Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk

Jövőre Belgiumba készül? Akkor van egy rossz hírünk 

Fizetőssé válnak a belga autópályák 2027-től kezdődően.
Egyre több Airbus a fellegekben

Egyre több Airbus a fellegekben 

Az Airbus kiszállításai mintegy 15 százalékkal nőttek az első fél évben.
Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között

Vasútfejlesztés Székesfehérvár és a Balaton között 

Új vasúti beruházás előkészítése a balatoni vasútvonal Szabadbattyán–Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni.
Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben

Új arcfelismerő rendszer a katari légikötőben 

Új biometrikus szolgáltatást vezetett be a dohai Hamad Nemzetközi Repülőtér és a Qatar Airways.
Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot

Rangos díjjal jutalmazták a taiwani légitársaságot 

Az EVA Air a világ legjobb nemzetközi légitársasága a Travel + Leisure World's Best Awards 2026 rangsorában.
Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon

Változik a kerékpárszállítás a BKK buszokon 

Egy járművön egyszerre egy kerékpár szállítható, amelyet az utazás idejére a kijelölt helyen biztonságosan rögzíteni kell.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.