Továbbra is kétszámjegyű a Budapest Airport utasforgalmának növekedése: idén júniusban nemcsak hogy 11,8%-kal volt erősebb a forgalom, mint tavaly ilyenkor, hanem még a 2014-es július-augusztusi csúcsidőszaknál is több utas fordult meg a repülőtéren az elmúlt hónapban. Ha marad ez a tendencia, akkor a magyar főváros légikikötője újabb rekord-évnek néz elébe, már ami az utasok számát illeti. Ezt az előrejelzést az is alátámasztja, hogy az év első felében szintén 11,8%-os volt a növekedés, ami majdnem félmillióval több légi utast jelentett a magyar fővárosban.
Nagyon magas volt az utasszállító repülőgépek ülőhely kihasználtsága is, az átlagos ún. load factor elérte a 81,3 %-ot, és a repülőgépmozgások (fel- és leszállások) száma is 6,7 %-kal emelkedett. A legnagyobb forgalmat júniusban sorrendben a Wizz Air, a Ryanair, a Lufthansa, az easyJet, a Norwegian, a Germanwings, az Air France, a KLM, a British Airways és a Turkish Airlines bonyolította a légitársaságok közül. A küldő- és célállomások toplistáját változatlanul London vezeti (négy repülőtérre öt légitársaság kínál utakat), utána következik Párizs, Brüsszel, Frankfurt, Róma, Isztambul, Amszterdam, Milánó, München és Moszkva.
Alghero, Glasgow, Toronto és Montreal az új úti célok között
A nyár első hónapjában számos új járat és új célállomás is megjelent a Budapest Airport kínálatában. Így pl. a Wizz Air elindította új járatát a szardíniai Algheróba és a skóciai Glasgowba, két új transzatlanti járat is elindult a SkyGreece és az Air Transat jóvoltából. Ez utóbbi légitársaság Airbus A 330-assal repül a Toronto-Montreal-Budapest útvonalon, ami a géptípustól és az üléselrendezéstől függően 240-340 utast jelenhet egyetlen járaton.
“Úgy gondolom, hogy mostanra kezdett igazán beérni a légitársaságokkal közösen végzett munkák gyümölcse, hogy egyre szélesebb kínálatot tudjunk nyújtani a Budapestre tartó vagy az innen útnak induló utasok számára.” – jelentette ki Kam Jandu, a Budapest Airport kereskedelmi igazgatója. Hozzátette: “Ezeket az erőfeszítéseket maximálisan visszaigazolta a piac, nem véletlen, hogy ennyire népszerűek a kanadai és a kínai hosszú távú járataink, miközben jelentős mértékben nőtt a forgalom a hagyományos, Földközi-tengeri úti célokra is a spanyol Malagától kezdve egészen a törökországi Antalyáig. Ugyanakkor az is jól látszik, hogy Budapest és Magyarország egyre népszerűbb utazási célpont a zenei fesztiválokra látogató hátizsákos fiatalok körében éppúgy, mint a dunai nemzetközi hajóutakra érkező idősebb utasok számára is.”
Forrás: Turizmus Online