A bővítés részeként járatot indít Glasgow-ból Londonba. A légitársaság 10%-os bővülést tervez a dél-londoni reptéren, ami egy új, október 2-től naponta háromszor közlekedő járatot jelent a Glasgow Intenational Airportra, továbbá emelkedő járatszámot hat kiemelt európai útvonalon (Madrid, Milánó, Köln, Athén, Berlin és Amszterdam). Az easyJet jelenleg a Gatwick repülőtér forgalmának 18%-át bonyolítja le, a BA részesedése 47%-ról 38%-ra csökkent. Az elmúlt 12 hónapban a British Airways hat járatot megszüntetett, és további hat olyan útvonalon csökkentette járatainak számát, amelyeken az easyJet is üzemeltet járatokat. Az idei nyáron az easyJet havonta fél millió utas szállítását tervezi a Gatwick repülőtérről.
easyJet: új járatok, sűrűbb menetrend a londoni Gatwick reptéren
Az easyJet bejelentette, hogy jelentős járatbővítést és járatsűrítést hajt végre legnagyobb bázisán, a londoni Gatwick reptéren, ezzel kíván alternatívát nyújtani a British Airways (BA) üzleti utasainak.

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér
Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában
Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.

Budapest Airport vállalás – indul a zajvédelmi program következő üteme
A Budapest Airport (BA) ezt a speciális programot az érintett kerületek és települések polgármestereivel konzultálva alakította ki.

IATA-jelentés: nőtt a globális utasforgalom
Az április 30-án megjelent sajtóközlemény 2025. márciusi globális légiutasforgalom adatait ismerteti.

Ausztriában jön a Railjet vonatok új generációja
A növekvő kereslet és a megváltozott utazási szokások miatt Ausztriában egyre nagyobb szerepet kapnak a fejlesztések.

Jemeni húszik: folytatjuk a támadást az izraeli légtér ellen
Eddig huszonhét rakétát indítottak a húszik Izrael légtere ellen, és bejelentették, hogy folytatják a támadást.

Karbantartási hiba a KLM-nél – járatokat törölnek
Járatokat töröl a holland légitársaság repülőgépeinek karbantartási hibája miatt, jelentette a Dutch News című, angol nyelvű holland hírportál.

Rakétatalálat érte a tel-avivi reptér környékét – a légitársaságok törölték izraeli járataikat
A jelentések szerint jemeni húszi területről lőtték ki a rakétát.

Friss jelentés az Emirates és a flydubai partnerségi együttműködéséről
Az Emirates és a flydubai szolgáltatásai iránti erőteljes kereslet 36 százalékos utasszám-növekedést eredményezett egy év alatt.

Környezetszennyező privátrepkedések Ausztriában
Megdöbbentő adatokat közölt az osztrák Wiener Zeitung friss beszámolója.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.