Egyre több a magyar utas

Rekordot döntött a légi utasforgalom tavaly az Európai Unióban, az utasok száma mintegy 6 százalékkal bővült az előző évhez képest és megközelítette az egymilliárdot - közölte szerdán az uniós statisztikai hivatal (Eurostat).

Az utasok száma tavaly 972,7 millió volt az EU-ban, 54,4 millióval több, mint 2015-ben, és 219,2 millióval több, mint a pénzügyi válság 2009-es mélypontján, amely óta folyamatos a növekedés.

A vizsgált időszakban a teljes forgalom 47 százalékát tették ki a tagállamok közötti utasok, 35,6 százalékát az unión kívülre repülők, 17,3 százalékát pedig a belföldi utazók.

A legnagyobb mértékben, 22,5 százalékkal Bulgáriában nőtt az utasszám, megelőzve Romániát (+20,5 százalék), Ciprust (+18,1 százalék) és Magyarországot (+14,1 százalék). Visszaesést egyedül Belgiumban (-2,7 százalék) és Szlovéniában (-2,2 százalék) jegyeztek fel.

A legtöbb utast az Egyesült Királyságban regisztrálták (249 millió), utána Németország (201 millió), Spanyolország (194 millió), Franciaország (145 millió), majd Olaszország (135 millió) következik.

Az utasok száma alapján Európa legforgalmasabb repülőtere változatlanul London/Heathrow, ahol 75,7 millió utas fordult meg tavaly, 1 százalékkal több, mint 2015-ben. Párizs Charles de Gaulle repülőterén 0,3 százalékkal 65,8 millióra, Amszterdamban pedig 9,3 százalékkal 63,6 millióra emelkedett az utasforgalom. Amszterdam ezzel letaszította a harmadik helyről Frankfurtot, ahol 60,7 millió utast regisztráltak tavaly. 

A legtöbb EU-n kívüli utast, 44,8 milliót London/Heathrow-n kezelték, az unión belüli forgalmat tekintve Amsterdam vezetett 37,9 millió utassal, a legnagyobb belföldi forgalmat pedig 14,1 millióval Párizs Orly és Madrid Bajaras repülőtere bonyolította le.

Az Eurostat adatai szerint a magyarországi légi utasok száma 2016-ban 11,66 millió volt. Ezen belül az EU tagállamaira 9,48 millió, a harmadik országokra 2,18 millió utas jutott. A budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér utasforgalom alapján a 37. helyen állt az európai légikikötők rangsorában.

Légi balesetek következtében hat ember vesztette életét tavaly az Európai Unió területén.

Forrás: MTI


Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours

Krétára indít charterjáratot Debrecenből a Kartago Tours 

Az utazásszervező új úti céllal bővítette debreceni indulású ajánlatait.
Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál

Új korszak kezdődik a low cost légitársaságnál 

A Wizz Air célja, hogy 2029-re kizárólag új generációs, neo gépeket üzemeltessen.
Repülési élmény autista gyerekeknek

Repülési élmény autista gyerekeknek  

Autizmussal élők számára szerveztek repülési próbát a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt

Így nőtt a római nemzetközi repülőtér forgalma egy év alatt 

2019 óta tízmillióval emelkedett az érkezők és indulók száma, hosszabb távon pedig 60 millió fölötti utasforgalmat akarnak elérni.
Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével!

Wizz Air: csalók élnek vissza a légitársaság nevével! 

Csalók próbálnak pénzt kicsalni az utazóközönségtől.
Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság

Új logisztikai csomópontot nyitott a lett légitársaság  

A régió egyik legmodernebb áruszállító HUB-ja üzemel ezentúl a rigai reptéren.
HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító

HungaroControl: paradigmaváltás, fejlesztések és még több légiforgalmi irányító 

Május 26-án Turi Ferenc vezérigazgató és Bárány Ákos kommunikációs és marketing igazgató a nyári csúcsszezonra való felkészülésükről tartott beszámolót.
Kutyafogadó a római reptéren

Kutyafogadó a római reptéren 

A Dog Relais az első olyan kutyáknak szánt fogadóhely, amelyet olasz repülőtéren hoztak létre.
Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában

Autóbuszkiállítás és buszvezetés a BKV óbudai garázsában 

Május 24-én az Óbudai autóbuszgarázsban folytatódik a BKV idei nyílt napjainak sorozata.
Privát lakosztályok a felhők felett

Privát lakosztályok a felhők felett 

Az Emirates újabb fejlesztéseket vezet be prémium utasai számára a „Fly Better” ígéret jegyében.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.