A Pavillon de Paris francia étteremben tartott katalógusbemutatón elhangzott, hogy az idén 24 éves Budavár Tours a 2014-es Utazás kiállításon nem vesz részt, ehelyett inkább egy országos roadshow keretében több, maximum 40 fős partnertalálkozót tart.
Klein Attila, a Budavár Tours referense elmondta, hogy az utazási iroda idén is – a szállodákkal való megállapodás alapján – egyedi árakon kínálja útjait. Előfoglalási kedvezménnyel a legtöbb esetben március 31-ig foglalhatók a megjelölt szállások, azonban van, ahol ez időszak április 13-ig tart. Az utazási irodánál 60 nappal az indulás előtt is lehet árengedménnyel vásárolni néhány utat – azonban ennek mértékbe kisebb az előfoglalási árnál.
Megújul a weboldal
Az utazási irodák közül a Budavár Tours az elsők között kezdte az online megjelenést és értékesítést, azonban az oldal megérett a frissítésre. Február végén ezért egy teljesen új weboldallal jelentkezik az iroda, amely minden platformon – számítógépen, tableten és okostelefonon is – jól működik. Az új site a vizuális megjelenésre helyezi a hangsúlyt, főként képek és videók segítségével mutat be egy-egy úti célt, illetve szállást. Ezt kötik össze a tavaly decemberben indult magazinjellegű site-tal, a már említett HelloVilággal, ahol a könnyed hangvételű, blogszerű útleírásokon túl különböző kirándulások, programok, hazai túrák is bemutatásra kerülnek, sőt, gasztrorovata is van már az oldalnak.
Elefántháton Indiában a Budavár Tours-szal
Február 24-én megtartotta katalógusbemutatóját a Budavár Tours, ahol a már meglévő desztinációk mellett bemutatták újdonságukat, a kalandutazásokat is, és weboldaluk frissítéséről is beszéltek.

Az izraeli miniszterelnök látogatása miatt gyakorlatilag lezárják fél Budapestet
Az izraeli miniszterelnök, Benjamin Netanjahu látogatása miatt április 6-ig megváltozik a főváros forgalmi rendje.

Megérkezett az első járat Máltáról Debrecenbe
Sikeresen landolt a Universal Air légitársaság Máltáról érkező első menetrendszerű járata vasárnap délután.

Csoportok figyelmébe: vonaton, buszos utazáshoz előzetes regisztráció kell
Előzetesen regisztrálni kell a csoportos utazás tervét a MÁV-csoport honlapján.

Budapest Airport nyári kínálata: 200 járat, 136 úti célra
A kínálatban új célállomások és légitársaságok is szerepelnek.

Indul a nyári menetrend: heti 55 budapesti járatpár az Air France-KLM-mel
A hétvégi nyári időszámításra átállással életbe lép az Air France-KLM nyári menetrendi időszaka.

Indul a Balatonnál a hajózási szezon
Elindult a személyhajózási szezon a Balatonon.

Szezonális repülőjárat Tel-Aviv és a Balaton között
Június 2. és szeptember 29. között heti két alkalommal közlekedik az Arkia Israeli Airlines Sármellékre.

Ezt nyújtják a légiutas-kísérőknek Dubajban
Már több mint 200 magyar légiutas-kísérő dolgozik a világ legnagyobb nemzetközi légitársaságánál.

Március 29-én különleges élményben lesz része a budapesti reptéren
Aznap rangos zongoraművészek és fiatal tehetségek játszanak a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren kihelyezett zongorákon.

Scotland Yard-jelentés a Heathrow forgalmát megbénító áramkimaradásról
Nincs arra utaló jel, hogy bűncselekmény okozta volna a Heathrow repülőteret megbénító tüzet.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.