Elgurult vontatás közben a Boeing 767-es

Megsérült egy használaton kívüli Boeing 767-200-as repülőgép a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren hétfőn, miután vontatás közben eltörött a vontató csapszeg - közölte Bajkó Erika, a Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ) kommunikációs vezetője az MTI-vel. A nap során ez már a második földi baleset a repülőtéren.

A KBSZ-hez arról érkezett bejelentés, hogy a használaton kívüli, lendületben lévő repülőgép nekigurult a vontató járműnek, aminek következtében megsérült a gép bal hajtóművének háza - mondta.

Hozzátette, hogy miután ez nem minősül "repülési eseménynek", ezért nem indul vizsgálat.

Ugyancsak hétfőn a késő délelőtti órákban szintén a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren egy orosz személyzettel, utasok nélkül érkező, bermudai lajstromozású, Boeing 737-800 típusú repülőgép nekigurult egy ott parkoló, norvég lajstromban lévő, ugyanolyan típusú repülőgépnek.

Az orosz S7 Globus légitársaság által üzemeltetett Boeing javításra érkezett Budapestre. A gép bal szárnyának a vége eddig ismeretlen okból nekiütközött a Norwegian Air Shuttle légitársaság ugyancsak javítás miatt ott parkoló repülőgépének, a gép jobb oldali vízszintes vezérsíkjának (vagyis farokrészének).

A sérülések mértékét a burkolatok megbontása után lehet csak pontosan felmérni. Az esettel kapcsolatban a KBSZ független szakmai vizsgálatot indított - olvasható a KBSZ korábbi közleményében.

Forrás: MTI


Ezerrel erősít a MÁV-csoport Volán flottája

Ezerrel erősít a MÁV-csoport Volán flottája 

Ezer új autóbusszal válik még korszerűbbé és versenyképesebbé a Volán-flotta.
Változások a közlekedésben a kerékpáros körverseny miatt

Változások a közlekedésben a kerékpáros körverseny miatt 

A Tour de Hongrie profi kerékpáros körverseny budapesti szakaszán közlekedési változásokra, korlátozásokra kell készülni.
Forgalomkorlátozások vasárnap  a fővárosban

Forgalomkorlátozások vasárnap a fővárosban 

Vasárnap egy futóversenyt és az Élet Menete rendezvényt tartják Budapesten.
SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség

SIA Csoport: cél a karbonsemlegesség  

A Singapore Airlines (SIA) Csoport megállapodásokat írt alá a Fenntartható Repülési Üzemanyag (SAF) beszerzéséről.
Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná

Emirates éves riport: annál is sikeresebb, mint gondolná 

Megdöntötte saját rekordját az Emirates Group a 2024–2025-ös pénzügyi évben.
Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja

Mallorca a repülőjáratok korlátozását fontolgatja 

A korlátozás oka a húsvéti héten mért jelentős forgalomnövekedés.
Ismét robog a Jégmadár expressz

Ismét robog a Jégmadár expressz 

Május 18-tól ismét közlekedik a Jégmadár expresszvonat, amely közvetlen összeköttetést kínál Rákospalota-Újpestről a Velencei-tóhoz és a Balatonhoz.
WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés

WIZZ: Brassó-Budapest járatnövelés 

A repülőtér a Romániai Repülőterek Egyesülete által közölt januári statisztika szerint egy év alatt megduplázta utasainak számát.
Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

Ünnepel a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 

Éppen hetvenöt évvel ezelőtt, 1950. május 7-én nyitották meg az utazóközönség előtt Budapest nemzetközi repülőterét, Magyarország kapuját.
Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában

Dubaj dübörög, és helyet kér magának a nyári desztinációk sorában 

Dubajról leginkább a téli napsütés, a tavaszi luxuspihenés vagy az őszi tökéletes kikapcsolódás jut eszünkbe – de ez hamarosan megváltozhat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.