Elnökségi ülést tartott a MUISZ

A Magyar Utazásszervezők és Utazásközvetítők Szövetsége szerda délelőtt elnökségi ülést tartott a Hotel Novotel Budapest Danube Buda különtermében.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Az ülésen részt vett Somogyi Zoltán, turisztikai szakállamtitkár, Kovács Miklós, a turisztikai szakállamtitkárság főosztályvezetője és Gyenizse Dorttya tanácsos is. Az ülésen részt vett Szabó Zoltán, a digitális tévé- és hírcsatornával is rendelkező, 15 országban jelenlévő MCOnet International ügyvezető igazgatója, aki előadásában kifejtette véleményét a turizmus jövőjéről az internet virtuális világában. A kommunikációs brókercég reklámcsomaggal és dinamikus portáljain történő ingyenes megjelenési lehetőséggel támogatja a szövetséget. Az egyéb időszerű kérdések között esett szó az utazási irodai kormányrendelet módosításáról (amelyet az üléssel egyidejűleg tárgyalt meg a kormány). Az elnökség egyetértett abban, hogy együttes és a korábbiaknál hatékonyabb fellépésre van szükség a piacon működő tisztességtelen, illetve fekete vállalkozók ellen. Továbbá, hogy az erőszakos cselekmények megakadályozás érdekében a turizmus civil szervezeteivel egy kommunikációs kampány kezdeményezése szükséges. Molnár Gabriella, a MUISZ elnöke beszámolt az OIB Kongresszus albizottságának tevékenységéről, ahol egyetértés született arról, hogy a rendezvényszervezők MUISZ által szükségesnek tartott regisztrációjának szabályozása előtt szükség van az áfa- és a számviteli törvény, valamint az utazásszervezés feltételeiről szóló kormányrendelet összehangolt vizsgálatára. Antalóczy Györgyné, a MUISZ adótanácsadója az utazási irodákra vonatkozó ágazati besorolás (TEÁOR) 2008. évre tervezett módosításáról adott tájékoztatást. Ennek kapcsán kérte a turizmus állami irányításának képviselőit: tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy a jogszabály-változtatás költsége ne a vállalkozásokat terhelje. Az elnökség elfogadta az UTAZÁS kiállítás Hungexpo által javasolt 2008. évi időpontját. Döntöttek két új tag felvételéről, továbbá arról, hogy a szövetség egy hónapon belül kiegészülő honlapján a tagok ingyenesen hozzáférhetnek egy hatályos jogszabályjegyzékhez, valamint az utazási irodákra vonatkozó adóváltozási információkhoz is.

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál

Rendkívüli ellenőrzések az Airbusnál 

Az érintett gépek többségét az Emirates üzemelteti, több gépet azonnal a földre parancsoltak a kötelező vizsgálatok idejére.
Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján

Hétvégén forgalomkorlátozás a főváros több pontján 

Szombat reggel 7 órától vasárnap hajnali 3 óráig lezárják a Hősök terét, a Kós Károly sétányt, valamint az Állatkerti körutat a Hősök tere és a Gundel Károly út között.
SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend

MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend 

A nyári menetrenddel nemcsak több járatot indítanak, hanem egy átgondolt, hónapok munkájával előkészített rendszert állítanak szolgálatba.
Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom

Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom 

A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.