Felelősségbiztosítót keres a HungaroControl

A HungaroControl Magyar Légiforgalmi Szolgálat Zrt. 1,2 milliárd dollár limitértékre keres felelősségbiztosítót tárgyalásos közbeszerzésen a Budepest-ferihegyi, debreceni és sármelléki tevékenységi körére - a felhívás a szerdai Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A nyertes kockázatvállalása az idén április elsején kezdődik, és egy évig tart. A szerződésben meghatározott biztosításnak ki kell terjednie - földrajzi korlátozás nélkül - az ajánlatkérő hibájából, vagy mulasztásából, a légiforgalmi irányítással kapcsolatos működése során bekövetkezett károkra. A károk a HungaroControl Budapest-Ferihegy, Debrecen és Sármellék repülőtereken folytatott tevékenységével, illetve szolgáltatásával keletkezhetnek. Az 1 milliárd 200 millió amerikai dollár limitértékű felelősségbiztosításnak ki kell terjednie a repülésmeteorológiai szolgáltatásokra, továbbá az erőszakos cselekmények által okozott károkra (háborús kockázatok), a terrorizmusra, és a szabotázs kockázatokra is. Ajánlatot az a társaság tehet, amely rendelkezik legalább 1 fő felsőfokú végzettségű és 5 év biztosítási gyakorlattal rendelkező szakemberrel. A tenderre február 10-ig lehet jelentkezni, a második fordulóba jutott cégeket egy hét múlva nevezi meg az ajánlatkérő. A szerződéskötés tervezett időpontja március 24. A legolcsóbb ajánlatot tevő lesz a nyertes. (MTI)


SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal

SIA: üzleti partnerség a Malaysia Airlines-szal 

A két légitársaság közös díjszabás alkalmazásával mélyíti tovább stratégiai üzleti partnerségét.
Katari Boeingből lett az új Air Force One

Katari Boeingből lett az új Air Force One 

Bemutatták az új Air Force One elnöki repülőgépet, a gép korábban a Qatar tulajdonában lévő, átalakított Boeing 747-es.
Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között

Hidroplánjárat indult Görögország és Albánia között 

Az új járat a görögországi Ioannina és az albániai Vlorë között üzemel, a tervek szerint pedig hamarosan az albániai Pogradec is csatlakozik a hálózathoz. 
Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója

Rembrandt előtt tiszteleg a KLM új zászlóshajója 

Rembrandt világhírű mesterművéről kapta nevét a KLM első Airbus A350-ese.
Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon

Forgalomba állt tíz ÖBB személyszállító vasúti kocsi Magyarországon 

A MÁV megállapodott az osztrák ÖBB-vel.
Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról

Ryanair: döntöttek a vezérigazgatói pozícióról 

2032-ig Michael O’Leary marad a Ryanair élén, akár 267 millió eurós bónusz is várhat rá.
MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend

MÁV: indul a nyári főszezoni menetrend 

A nyári menetrenddel nemcsak több járatot indítanak, hanem egy átgondolt, hónapok munkájával előkészített rendszert állítanak szolgálatba.
Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom

Wizz Air: fókuszban a nyári csúcsforgalom 

A tavalyi év tapasztalatai alapján több tartalékgép, ügyeleti forródrót, mesterséges intelligencia és új utasbarát fejlesztések segítik a zökkenőmentes utazást.
Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra

Ethiopian Airlines: járatindítás Mauritiusra  

A járat hetente három alkalommal, szerdán, pénteken és vasárnap közlekedik.
A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán

A Wizz Air is megszólal az új utaskártalanítás kapcsán 

Véleményük szerint aggodalomra ad okot, hogy a csomag egyes elemei növelhetik a jegyárat, és szűkíthetik a kínálatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.