A dán rendőrség nem tudta megerősíteni a Koppenhága repülőtere körül látott drónok típusát vagy számát, de kedden reggel újságíróknak azt mondták, hogy feltehetően egy „hozzáértő kezelő” irányította őket, aki „fel akart vágni” a képességeivel, adta hírül a BBC.
Információk szerint a koppenhágai repülőtér működése helyi idő szerint, 23:30-kor indult újra, miután a drónészlelés miatt közel négy órára felfüggesztették a járatokat. Az oslói repülőtér szintén négyórás légtérzár után nyílt meg ismét.
Fotó: Depositphotos
A dán rendőrség közölte, hogy a vizsgálat részeként számos intézkedést fognak bevezetni, de egyelőre nem tudni további részleteket.
A lezárás mintegy 20 000 utast érintett.
A repülőtér közleményben figyelmeztetett az elhúzódó késésekre és járattörlésekre, és arra kérte az utasokat, hogy ellenőrizzék járataik státuszát a légitársaságoknál.
A drónok eredetéről Jakob Hansen rendőrfőfelügyelő-helyettes úgy fogalmazott, hogy sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudja, hogy orosz drónok tettek volna, de később Volodimir Zelenszkij ukrán elnök közösségi médiás bejegyzésében „szeptember 22-én Koppenhágában Oroszország NATO-légteret sértő” cselekményére hivatkozott – forrást ugyanakkor nem jelölt meg az információhoz. A dán rendőrség azt is közölte, hogy nincs semmi, ami „azonnali kapcsolatba hozná” a norvégiai és dániai drónincidenseket.
A Flightradar24 repülőkövető weboldal jelentése szerint legalább 35, Koppenhágába tartó járatot kellett átirányítani a repülőtér lezárása miatt, írták.