Pápalátogatás: korlátozások a fővárosi autóforgalomban

Ferenc pápa látogatása kapcsán ideiglenes korlátozások várhatók a fővárosi autóforgalomban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden az MTI-vel.

Azt írták, több V. kerülti utcában is tilos lesz megállni: május 10-én 20 óráig a Szalay utca mindkét oldalán a Honvéd utcától a Falk Miksa utcáig, a Szemere utca mindkét oldalán a Kálmán Imre utcától az Alkotmány utcáig, Falk Miksa utca páros oldalán a 4. számig, az Alkotmány utca páratlan oldalán a Honvéd utcától a Szemere utcáig, és a Széchenyi felső rakparton a Zoltán utcától a Széchenyi felső rakpart 8. számig nem parkolhatnak autók. Továbbá tilos megállni április 24-én 0 órától május 1-jén 6 óráig az Alkotmány utca mindkét oldalán a Bajcsy-Zsilinszky úttól a Honvéd utcáig, és a Szent István tér mindkét oldalán a Bajcsy-Zsilinszky úttól a Hercegprímás utcáig.

A tájékoztatás szerint nem parkolhatnak autók április 25-én 22 órától május 3-án 20 óráig Balassi Bálint utca mindkét oldalán a Jászai Mari tértől a Kossuth térig. Az I., IX. és XI. kerületben is több utcára vonatkozik a korlátozás. Április 26-án 20 órától április 28-án 14 óráig a Könyves Kálmán körút mindkét oldalán a Gyáli út és a Rákóczi híd között, a Pázmány Péter sétány mindkét oldalán, a Műegyetem felső rakpart teljes területén, Műegyetem rakparti felhajtó mindkét oldalán a Bertalan Lajos utcánál, a Szent Gellért téren és a Szent Gellért felső rakpart mindkét oldalán szintén lehet majd parkolni. A rendőrség tudatta azt is, hogy április 26-án 20 órától április 28-án 22 óráig tilos autóval megállni a Hercegprímás utca mindkét oldalán a József Attila utcától az Arany János utcáig, a Sas utca mindkét oldalán a József Attila utcától az Arany János utcáig, a Károly körút mindkét oldalán, és a Bajcsy-Zsilinszky út mindkét oldalán a Károly körút és az Andrássy út között.

Ismertették azt is, hogy nem lehet autóval parkolni április 27-én 20 órától április 29-én 20 óráig Rákóczi út mindkét oldalán, a Szövetség utca mindkét oldalán a Rákóczi út és a Dohány utca között, a Dohány utca mindkét oldalán a Szövetség utca és az Alsó erdősor utca között, és a Baross téren a Rákóczi út és a Kerepesi út között, továbbá a Kerepesi út mindkét oldalán a Baross tér és az Ifjúság útja között. Mint írták, azon gépjárművek tulajdonosai, akik az érintett terület megállni tilos jelzéssel ellátott útszakaszán parkoltak, és gépjárművüket elszállították, a 06-80-180-780-as zöldszámon érdeklődhetnek arról, hogy autójukat hová szállította el az illetékes hatóság, valamint a további teendőikről. A telefonszám április 30-án 24 óráig üzemel.

Kitértek arra is, hogy a pápalátogatás kapcsán több fővárosi útvonalat is lezárnak. Többek között április 28-án 10 órától 11 óráig a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 2. - M4 autóút - M0 autóút - M5 autópálya - Nagykőrösi út - Gyáli út - Könyves Kálmán körút - Rákóczi híd - Pázmány Péter sétány - Műegyetem felső rakpart - Szent Gellért tér - Szent Gellért rakpart - Döbrentei tér - Krisztina körút - Dózsa György tér - Palota út - Dísz tér - Szent György utca - Szent György tér útvonalat zárják le. A további forgalmi változásokról és lezárásokról a https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/kozlekedesrendeszet/papalatogatas-forgalomkorlatozasok linkre kattintva lehet tájékozódni.

Forrás: MTI


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.