Szabadidős utazási tartalmakkal bővítette kínálatát a Travelport GDS

A Travelport GDS új terméket kínál az utazási irodák részére. A termék elérhető mind a Galileo, mind a Worldspan platformot használó irodák számára.

A Travelport Leisure szabadidős utazási termékek széles körét teszi kereshetővé egy könnyen elérhető, ingyenes internetes portálon keresztül. Az új termékcsoportot csütörtök este mutatták be a hazai irodák képviselőinek Budapesten.

A kínálatban öt tartalomszolgáltató: a Kuoni Connect, a HotelClub by Orbitz, a Hostelworld, a GTA valamint a Cars by TUI árualapja található meg – mondta el a rendezvényen Csuhaj Miklós, a Travelport GDS ügyfélkapcsolati vezetője. A Kuoni Connect szállodákat, városnéző körutakat, kirándulásokat és transzfereket kínál 40 országban, Európától Ázsián át Amerikáig. Különlegességet jelentenek a független, butik és dizájnszállodák. Összesen 15 000 hotel szerepel a kínálatban. A HotelClub By Orbitz a világ 134 országában 57 000 szálloda foglalását teszi lehetővé. A GTA az egész világra kiterjedő utazási tartalmat kínál, a rendszert Európában, így hazánkban is TravelCube néven vezetik be. A TravelCube kínálatában 35000 szálloda, 3000 apartman és nyaraló, 5000 transzferlehetőség, 5000 városnéző körút, 7000 idegenforgalmi látványosság érhető el. A Hostelworld.com a világ vezető online szolgáltatója az olcsó, független és a fiataloknak szóló utazások piacán, amelynek portfoliójába 180 országból 24.000 szálláshely szerepel. A Cars by TUI 1300 autókölcsönző áralapját egyesíti az Avistől a Hertzen át az Europcarig.

- Magyarországon is elindítottuk a Travelport Points elnevezésű pontgyűjtő akciónkat, melynek keretében a foglalásokat végző ügynök gyűjthet pontokat és válthat be ajándéktárgyakra. A célunk azokat ösztönözni, akik a pultban nap mint nap a foglalásokat végzik - emelte ki Csuhaj Miklós.

Anca Stanese régiós igazgató kérdésünkre elmondta, hogy a térségben a forgalom egyértelmű fellendülésének lehetünk tanúi. Ugyanakkor Romániában gyorsabb, Magyarországon némiképp lassabb a forgalom bővülése.

Azt est végi tombola nyertese Fejér Sára volt a BCD Traveltől, aki a mezőkövesdi Balneo Hotel Zsóriba nyert egy kétszemélyes wellness hétvégét.


Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén

Bárki által elérhető nagysebességű internet a lett légitársaság fedélzetén 

A lett airBaltic légitársaság az első, amely ingyenesen bevezeti a SpaceX Starlink nagysebességű internetet az Airbus A220-300-as flottáján.
Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál

Előzetes kártérítés landolt a torontói repülőgép-baleset utasainál  

A Delta Air Lines 30 000 amerikai dollárt (11.500.000 forint) ajánlott fel minden utasnak, aki a hétfőn Torontóban kényszerleszállást végrehajtó repülőgépen tartózkodott.
Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok

Latin-Amerikában is ott robognak a zöld buszok 

A Flix erősíti jelenlétét a latin-amerikai buszpiacon.
Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

Jól indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren 

Minden idők legmagasabb januári utasforgalmával indult az év a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren.
Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok

Feltűnőbb színt kapnak a szegedi villamosok 

A szürke Tram-train járatok élénk sárga színben pompáznak ezentúl.
Jön az új KRESZ?

Jön az új KRESZ? 

A 27 oldalas dokumentum célja a jelenlegi, nehezen átlátható szabályrendszer korszerűsítése és a mai közlekedési szokásokhoz igazítása.
Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL

Minden, ami eddig tudható a Torontóban landoló és átforduló gépről – VIDEÓVAL 

A baleset egy erős havazást követően történt.
Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli

Ezeket az utakat jobb, ha két napig elkerüli  

Kedden és szerdán lezárások lesznek Budapesten delegáció közlekedése miatt.
BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása

BKK: hamarosan indul a Flórián téri felüljárók felújítása 

Március elsejétől lezárják a déli hidat.
Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít

Törökország új, nagy sebességű vasúti összeköttetést indít 

Az új nagysebességű vonat mindössze 3 óra alatt összekapcsol két fő európai várost.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.