A megállapodást a következő 15 évben a Lufthansa Technik Budapest (LTB) 140 milliárd forint értékű forgalomra számít, amellyel 350 fő részére biztosít munkahelyet - tájékoztatta Budapest Airport Zrt. (BA) a Napi Turizmust.
A keskenytörzsű repülőgépek nagyjavítására (D-check) és karbantartására specializálódott Lufthansa Technik Budapest Kft. 2002. márciusában, 240 fővel kezdte meg működését a Ferihegyi Repülőtéren. Azóta a LTB 2010. szeptemberéig 6 milliárd forint értékben végzett létesítmény-felújítást a Budapest Airporttól bérelt területen. Ennek köszönhetően a vállalat ferihegyi bázisán jelenleg négy keskenytörzsű repülőgép egyidejű karbantartására van lehetőség, egyszerre két fűthető, összesen 6200 m2 alapterületű hangárban. A BA ezen kívül 12.700 m2 előteret - beton t, parkolót - valamint 2700 m2 műhelyt és irodai területet ad tartós bérletbe a Lufthansa Technik Budapest Kft-nek.
A műszaki bázis üzemeltetése rendkívül jelentős, hozzáadott érték a repülőtér üzemeltető számára, hiszen sok légitársaság számíthat a Budapest Airport területén a világszínvonalú műszaki szolgáltatás igénybevételére, a kisebb napi javításoktól kezdve a váratlan meghibásodásokon át egészen a tervezett nagyjavításokig. Egy-egy utasszállító repülőgép tervezett átlagos 30 éves élettartama alatt nagyjából kétszer esik át teljes nagyjavításon.
„A Budapest Airport-tal folytatott sikeres együttműködésünk elengedhetetlen ügyfeleink pontos és minden követelményt kielégítő kiszolgálásához. Vállalatunk 2002. márciusa és 2010. szeptembere között több, mint 65 milliárd forint értékben végzett nagyjavítási munkálatokat. Terveink szerint tovább erősíthetjük a régióban betöltött piacvezető szerepünket.” – nyilatkozta Elmar Lutter, a Lufthansa Technik Budapest vezérigazgatója.
„Számunkra különösen nagy jelentőségű a most aláírt bérleti szerződés, hiszen a Lufthansa Technik Budapest Kft. régi, kipróbált partnerünk, amely világszínvonalú szolgáltatást nyújt a repülőgép karbantartás és nagyjavítás területén. A most aláírt dokumentum jól illeszkedik üzleti startégiánkba, amelynek célja a budapesti repülőgép karbantartó- és nagyjavító bázis felfejlesztése Európa egyik vezető központjává. Bizonyos vagyok abban, hogy a mostani szerződés nyomán újabb munkahelyek jönnek létre ebben a gyorsan fejlődő iparágban és a Budapest Airport bővítésének is újabb szakasza kezdődik.” – jelentette ki Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója.