A közbringarendszer 76 gyűjtőállomáson 1100 jellegzetes színű, almazöld kerékpárral áll a kerékpározni vágyók rendelkezésére télen-nyáron, a nap 24 órájában. Az egymástól 300-500 méterre elhelyezett gyűjtőállomások a pesti oldalon a Nagykörúton és a Városligeten belül, Budán pedig a Vízivárosban, valamint a dél-budai egyetemi negyedben és a Margitszigeten találhatók.
Szeneczey Balázs főpolgármester-helyettes a sajtótájékoztatón elmondta: „Budapest számára kiemelten fontos a környezettudatos közlekedés fejlesztése. A város lakói megérdemlik, hogy tiszta és fenntartható környezetben éljenek. Ezért a kerékpározás mint az egyik legtisztább közlekedési forma kiemelt szerepet foglal el stratégiánkban. Célunk, hogy a kerékpáros közlekedés feltételeinek javításával egyre többen válasszák a rövid városi utazásaikhoz alternatívaként a kerékpárt. A MOL Bubi ennek a stratégiának a szerves része. Az almazöld bringák városszerte azt üzenik: Budapest egy kerékpáros barát város.”
A MOL Bubi kipróbálására számos kedvezmény vehető igénybe már az első naptól kezdve:
• Az év végéig (2014. december 31-ig) használható, kedvezményes 3.000 forintos MOL Bubi Start bérletet válthatnak azok, akik ismerkedni szeretnének Budapest új közbringarendszerével. A MOL Bubi Start bérlet 3000 forintba kerül, ebből 1.500 forint felhasználható a félórás ingyenes használaton túl fizetendő díjakra, és 2014. december 31-éig érvényes.
• Indulási kedvezményként a beindulást követő első időszakban (visszavonásig) az éves bérletet 18.900 forint helyett 12.000 forintért (5.000 Ft felhasználható kerettel), a féléves bérletet pedig 12.500 Ft helyett 8.000 forintért (3.000 Ft felhasználható kerettel) vásárolhatják meg azok, akik hosszabb ideig és/vagy rendszeresen szeretnék használni a MOL Bubit.
• Állandó kedvezményként az éves közösségi közlekedési BKK-bérlettel rendelkezőknek 50%-os kedvezményt adnak az éves MOL Bubi bérlet árából. Szintén állandó kedvezmény, hogy a vásárlás napján érvényes tömegközlekedési szemeszterbérlettel rendelkező köz- és felsőoktatásban tanulók a féléves MOL Bubi bérletet 20% kedvezménnyel vásárolhatják meg. Az indulási kedvezmények időszakában az 50, illetve 20% kedvezményt a csökkentett éves, illetve féléves bérletárból adják.
A fenti bérletek a BKK ügyfélközpontjaiban válthatók meg (Deák Ferenc tér M, Kelenföld vasútállomás M, Keleti pályaudvar M, BKK központi ügyfélszolgálat Rumbach Sebestyén utca). További részletekről a molbubi.bkk.hu webcímen tájékozódhatnak az érdeklődök.
Az Európai Unió támogatásával megvalósuló fejlesztés több mint egymilliárd forintba került. A „Budapesti Kerékpáros Közösségi Közlekedési Rendszer kialakítása” c. projektet az EU Regionális Fejlesztési Alapja a Széchenyi 2020 keretében támogatja. A projekt összköltsége nettó 1,059 millió forint, amelyből 900 millió forint az EU-s támogatás, az önrészt pedig a Fővárosi Önkormányzat nyújtotta a BKK-nak.
A rendszer üzemeltetését fő szponzorként a MOL támogatja, ezen felül a felhasználók által megváltott jegyek és bérletek bevételei és a Fővárosi Önkormányzat támogatása biztosítja a rendszer fenntartását.
A rendszer sikeres működése megnyitja az utat a bővítés felé. Ez a tervek szerint Pesten a Hungária körút vonaláig, Budán pedig Kelenföld és Óbuda felé történne. A lefedett terület és a kerékpárok száma kb. 20%-kal növekedhetne. Az erre vonatkozó tervek már készülnek, a BKK ezeket több ütemben, a kerékpározásra alkalmas úthálózati fejlesztésekkel együtt tudja majd megvalósítani.
Forrás: Turizmus Online