600%-kal dobta meg Milánó turizmusát a világkiállítás

Özönlenek a külföldi turisták Milánóba, amióta megnyílt az expó.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Amióta májusban megnyílt a világkiállítás, a Milánóba érkező turisták száma 600%-kal emelkedett, és még mindig nem állt meg a növekedésben – legalábbis ezt mutatják az eDreams online utazási iroda adatai.

Az olaszok mellett franciák és németek érkeznek a legtöbben az expóra, őket pedig a spanyolok követik. A külföldi látogatók számát tekintve az első tízben vannak még a britek, a belgák, az osztrákok, a portugálok, a luxemburgiak, a románok és egyetlen nem európai országként az amerikaiak, akik a kilencedik helyen végeztek.

Pable de Porcioles, az eDreams üzletfejlesztési igazgatója elmondta, hogy a nemzetközi események mindig vonzóak a turisták számára. „A foglalások számának növekedése már a kezdetektől fogva nyilvánvaló volt: márciusban már meghaladta a 10%-os emelkedést, május elejére pedig a plusz 30%-ot” – tette hozzá az igazgató.

A szállodások is a vendégkör bővüléséről számoltak be Milánóban. Sokan a májustól augusztusig tartó időszakban exponenciális növekedést tapasztaltak az előző év azonos periódusához képest: átlagosan 9%-kal magasabb volt a szállodák kihasználtsága májusban, 12%-kal nagyobb júniusban, augusztusban pedig már 49%-kal nőtt ez az arány.


Átírja a  hőség a Louvre és az Eiffel-torony nyitva tartását

Átírja a hőség a Louvre és az Eiffel-torony nyitva tartását 

A múzeum szerdától szombatig kivételesen korábban, délután 4 órakor zárja kapuit a megszokott 6 óra helyett.
Árkorrekció a horvát turizmusban?

Árkorrekció a horvát turizmusban? 

A horvát turisztikai miniszter szerint a vendégek kevesebbet költenek, ezért csökkenteni kell az árakat a turizmusban.
RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Belgiumban, Magyarországon, Lengyelországban, Észtországban és Albániában kevesebb mint 70 százalék tartozott a kiváló kategóriába.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.