Elmarad a berlini ITB

Németország legnagyobb és Európa egyik legnagyobb turisztikai vásárát nem tartják meg idén a koronavírus miatt.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A vásár szervezői arra hivatkoztak, hogy nem tudták volna teljes mértékben tartani magukat az állami egészségügyi szervek által előírt szigorú higiéniai intézkedésekhez.

Néhány napja még azt közölték honlapjukon, hogy a hatóságok által előírt szükséges óvintézkedések betartása mellett megtartják a rendezvényt, amely 10 000 kiállítót és 160 ezer látogatót vonzott volna 180 országból március 4 és 8. között. Az elmúlt napokban azonban már sok hír szólt arról, hogy a vásáron résztvevő nagy nemzetközi turisztikai szolgáltatók közül többen, például az Alltours lemondták a részvételüket vagy az ITB-hez kapcsolódó esti rendezvényeiket (DER Toursitik) a járványra való tekintettel - írja a holland De Telegraaf.

Német lapok erősen kritizálták a kiállítás szervezőit, sőt a városvezetést is, akik sokáig kitartottak szándékuk mellett, hogy a járvány rohamléptékű terjedése ellenére is meg kell tartani az idei ITB-t. A Duitse Bild Zeitung és a Handelsblatt egyaránt azon az állásponton voltak, hogy a gazdasági érdekeket inkább szem előtt tartják a szervezők mint a résztvevők egészségét. Tény, hogy a kiállítás lemondása több millió eurós kártérítés kifizetésével jár a szervezők részéről a kiállítók számára, míg ha a kiállítók lépnek vissza a megjelenéstől dolgozóik egészségét féltve, ők fizetnek kötbért a szervezőknek.

 

 

Forrás: Turizmus Online


RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei

RateHawk: a jövő utazásértékesítési trendjei 

Trendek, amelyeket az utazási szakembereknek szem előtt kell tartaniuk ahhoz, hogy 2036-ban is versenyképesek és sikeresek legyenek.
Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről

Eurostat: Európa fürdőhelyeinek minőségéről 

Felmérés Európa fürdővizeinek minőségéről.
Velence emelné a belépési díj összegét

Velence emelné a belépési díj összegét 

Velence új polgármestere fokozni szeretné a tömegturizmus megfékezésére irányuló intézkedéseket.
Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó

Este is látogatható lesz a firenzei Vasari-folyosó 

Előzetes foglalással, csoportonként huszonöt fő járhatja végig a fedett gyalogos „hidat”.
Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól

Botrány a trieszti strandon, ahol fal választja el a nőket a férfiaktól 

Ez az egyetlen hely Európában, ahol fal választja el a férfiaknak és a nőknek fenntartott szektort.
Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz

Egész nyáron zárva az egyik legszebb görög partszakasz 

Nem látogatható a kalózhajóroncsról ismert partszakasz.
Medvét észleltek a Tátrában

Medvét észleltek a Tátrában 

A medvét az Ótátrafüreden (Starý Smokovec) található ismert hotel közelében látták.
Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni

Szigorítás a Cinque Terrén: tilos papucsban túrázni 

A park munkatársai időnként ellenőrzik is a túrázókat, hogy valóban megfelelő lábbelit viselnek-e, így a szabály betartását komolyan veszik.
Tunézia, az ellentétek országa – Európa és Afrika találkozásánál 1. rész

Tunézia, az ellentétek országa – Európa és Afrika találkozásánál 1. rész 

Mentatea, vízipipa, az ókor csodái, halászaluból lett turistaközpontok és festői falvak.
Alkoholfogyasztási tilalom Franciaországban

Alkoholfogyasztási tilalom Franciaországban 

Franciaországban a hőség miatt alkoholfogyasztási tilalom lépett életbe a Zene ünnepén.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.