A 13 tagú csoport a Qatar Airways járathálózatában új desztinációnak számító Chiang Mai-ba utazott. Észak Thaiföld fővárosa ugyan 1,8 millió lakosával Thaiföld második legnagyobb városa, de a tömegturizmus még nem gyűrűzött be a környékre. A város Thaiföld gasztronómiai, kulturális és vallási központja, így nem volt ideje a csoportnak unatkozni. Az Utazom.com helyi magyar idegenvezetői Chiang Mai és környékének csodáival, Chiang Rai-jal, a hosszúnyakúak és a hmongok törzsével és a thai-laoszi-burmai hármashatárnál lévő aranyháromszöggel varázsolták el a csoportot. A Mekong folyón történő hajókázás után a csoport tett egy rövid látogatást Laoszban is.
A program második felében a csoport Krabi felé vette az irányt. Krabi méltán híres gyönyörű strandjairól, így fakultatív programok keretében sikerült felfedezni a gyönyörű Railey Beach-et, Tup Island-et, Poda Island-et és a Pharanang Beach-et. A program pihenőnappal és egy tengerparti fáklyás vacsorával zárult Thaiföldön.
A hazafelé úton egy 12 órás dohai pihenő alkalmával a csoport megismerhette Doha hétköznapjait, nevezetességeit, és barangolhatott este a Souq Waqif negyedben. A program alkalmával minden résztvevőnek lehetősége nyílt kipróbálnia Qatar Airways business class szolgáltatásait illetv a a szélestörzsű Airbus A330-as repülőgépet, ami augusztus 1-től Budapestre is repülni fog.
Chiang Mai-tól egészen a szomszédos Laoszig
Közös szervezésű tanulmányúttal indította az évet az Utazom.com és a Qatar Airways. A 10 napos túra során a szakmai csoport megismerhette Észak-Thaiföld meseszép vidékét Chiang Mai-tól egészen a szomszédos Laoszig, körbejárhatta a Krabi környéki strandokat, végiglátogathatta Doha nevezetességeit, és kipróbálhatta a világ legjobb légitársaságának business class szolgáltatásait — tájékoztatott kedden az Utazom.com.

Vár Temesvár – bemutatkozott Budapesten a Visit Timișoara
Mindössze három óra autópályán, és máris egy másik világ várja az utazót.

Horvátország könnyít a határátlépésen
Horvátország feloldja a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt bevezetett intézkedések egy részét, de további rendelkezéseket vezet be a kockázatok megelőzése érdekében.

Zagorje – Horvátország zöld szíve
Természeti szépségek, történelmi látnivalók és gasztronómiai élvezetek karnyújtásnyira.

Török öröm: ütős vendégszámokkal indította 2025-öt a mediterrán ország
Eddig soha nem látott eredményekkel indították az idei turisztikai szezont.

Jelentősen szigorítják a határellenőrzést a németek
Ezúttal nem a száj- és körömfájásjárvány terjedésének megfékezése az ok – másról van szó.

Elege van a turistákból sok helybélinek a Kanári-szigeteken
A helyi hatóságok adatai szerint az idén rekordszámú látogató árasztotta el a Kanári-szigeteket.

Szlovák határellenőrzés: továbbra is érvényben a szigorítás
Még egy hónapig azok a szabályok érvényesek, amelyek április 7-én kerültek bevezetésre.

Interaktív kalandtúrák indulnak Bécsben
A fiatalokat megcélzó túra fő célja, hogy a résztvevők jobban megismerjék az osztrák fővárost.

Görögország: szigorúbb szabályok a lakóautósoknak
Görögország szigorította a lakóautókra vonatkozó szabályozásokat, ami felháborodást váltott ki a lakóautós közösség körében.

Régi-új szakemberrel bővült Dubaj magyarországi képviselete
Bővül a Dubai Department of Economy and Tourism (DET) magyarországi képviselete.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.