Hát ez hallhatatlan!

Siketek és nagyothallók világát bemutató kiállítás nyílt az osztrák fővárosban. A füldugóval és fejhallgatóval felszerelt látogatók megtapasztalhatják, hogyan lehet hallás nélkül is boldogulni a mindennapokban és megtudhatják, mi mindent adtak híres siketek a világnak.

Az osztrák főváros 1. kerületében, a Schottenstift alagsorában nyílt meg Ausztria első olyan állandó kiállítása, amely a siketek és nagyothallók világába kalauzolja el az érdeklődőket. A HANDS UP ötletét csaknem tíz évig dédelgette az érintettek képzésével és tanácsadással foglalkozó Equalizent, míg végül a Bécsi Gazdasági Ügynökség és az osztrák gazdasági minisztérium támogatásával idén megvalósulhatott.

A kiállítás célja, hogy megismertesse a hallókat a siketek világával és rámutasson: egy kis fantáziával és jó szándékkal milyen könnyű a kommunikáció még úgy is, hogy nem ismerjük a jelnyelvet. Az érdeklődők ezen kívül azt is megtudhatják, miként boldogulnak a siketek a mindennapokban: hogyan szól nekik a vekker és honnan tudják, ha csenget a postás? Az interaktív tárlat egyik csúcspontja, amikor a látogatók a saját testükön tapasztalják meg, miként érzékelik a siketek a zenét, és maguk is dalra fakadnak jelnyelven.

Mivel a siketek nem fogyatékossággal élőkként tekintenek magukra, hanem egy külön nyelvi és kulturális közösség tagjaiként, a kiállításon külön részt szenteltek a híres siketeknek, valamint a siketek kultúrájának és történetének.

A HANDS UP külföldi látogatók számára is teljes élményt nyújt, mivel vizuális elemekre és gesztikulációra épít, a videókhoz pedig német vagy angol feliratozás is választható. A kiállítás látogatásához a jelnyelv ismerete természetesen nem szükséges.


Róma városára kitehetnék a táblát: Megtelt!

Róma városára kitehetnék a táblát: Megtelt! 

A pápa búcsúztatója és a temetés miatt, valamint az egyidejűleg zajló Ifjúsági Jubileum okán Rómában április 25-26-án körülbelül 154 ezer új érkezést és összesen 320 ezer látogatót regisztráltak. 
MNB: nyaraláskor kiemelten figyeljen a bankkártyaforgalomra!

MNB: nyaraláskor kiemelten figyeljen a bankkártyaforgalomra! 

Az MNB-hez érkezett ügyfélpanaszok szerint nyáron folyamatosan nőnek a szállásadói, autókölcsönzői és egyéb partnerekre hivatkozó kibercsalási kísérletek.
Nyári ajánlatok a Visit Maldives bemutatóján

Nyári ajánlatok a Visit Maldives bemutatóján 

Beszámoló a Visit Maldives közép- és kelet-európai képviseletének online bemutatójáról.
Új korszak a gízai piramisoknál

Új korszak a gízai piramisoknál 

Egyiptom határozott lépéseket tesz a világ egyik legismertebb történelmi helyszíne, a gízai piramisok rendbetétele érdekében.
A világ legjobb helyeinek egyike, történelmi múltja páratlan

A világ legjobb helyeinek egyike, történelmi múltja páratlan 

Rász el-Haima (Ras Al Khaimah) 7 ezer éves történelme, 64 kilométer hosszú tengerpartja, a területén áthúzódó vörösen izzó sivatag és a Hadzsar-hegység sziklás vonulatai egyre több látogatót vonz a világ minden tájáról.
Újra pandás övezet a bécsi állatkert

Újra pandás övezet a bécsi állatkert 

A pandák 2020-ban születtek a kínai óriáspanda kutató központban.
Erős földrengés Isztambulban

Erős földrengés Isztambulban 

Tucatnyian megsérültek, miközben épületekből ugrottak ki.
Végveszélyben a világ korallzátonyai

Végveszélyben a világ korallzátonyai 

A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy ez és a mögötte álló jelenség teljesen megváltoztatja bolygónk ökoszisztémáját.
Hazai utazási irodások  Hajnanban – helyszíni tudósítás

Hazai utazási irodások Hajnanban – helyszíni tudósítás 

A MUISZ tavaszi tanulmányútján a kínai nyaralósziget, Hajnan volt az úti cél. Háromrészes tudósításunk első részét közöljük.
Bécsi szigor az illegális lakáskiadások ellen

Bécsi szigor az illegális lakáskiadások ellen 

Bécs városvezetése határozott lépésekkel igyekszik visszaszorítani az illegális rövid távú lakáskiadásokat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.