Így indult a síszezon

A tavalyinál sokkal több hóval és kicsit magasabb árakkal indult az idény. Elmaradtak a tavalyihoz hasonló nagy árváltozások a síterepeken: a Covid miatt két szezont kihagyni kényszerült sípályák, illetve szállások az egy éve tapasztalt jelentős dráguláshoz képest ezúttal minimális mértékben korrigálták a tarifáikat.

Az idei síszezon ígéretes időjárással indult, ráadásul több új fejlesztés is elkészült a környékbeli országokban, a síparadicsomok egyre több új programot, a többi között éjszakai szánkózást is kínálnak.

A szezonnyitás tapasztalatait a VG Óperencia podcast legfrissebb epizódjában Puskás Péter, a Cartour Europe ügyvezetője összegez:

Jó hír a síelni készülőknek, hogy a tavalyi 10 százalékot is meghaladó áremelkedések után az idei drágulás 4-5 százalékos a szállások és síbérletek árában, kivéve, ahol nagyszabású fejlesztéseket adtak át. 

A szakember elmondta, hogy az utóbbi években Szlovákiában és Szlovéniában is sokat költöttek a síterepek fejlesztésére, a kabinos és ülőliftek korszerűsítésére, építésére és modern wellness-szállások fejlesztésére. A szálláskapacitás bővülése azonban nem járt együtt az árszint stagnálásával, miután a kereslet növekszik, az új piaci szereplők között pedig sok a felső kategóriás, amely magas minőséget képvisel, tehát nem olcsó.

A magyarok által leginkább látogatott közeli síparadicsomok közül az ausztriaiak a legdrágábbak, melyek stabilan – és régóta – a legmagasabb minőséget, illetve a legjobban kiépített infrastruktúrát nyújtják. 

Meghallgatom a podcast-et >>


Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.