A nemzetközi idegenforgalmi statisztikák és a sanghaji Hurun Kutatóintézet adatai is azt mutatják: az elmúlt években - a rendelkezésre álló jövedelem emelkedésével párhuzamosan - dinamikusan nőtt az extrém nyaralást választó kínai gazdagok száma. Ahogyan a Hurun intézet témával kapcsolatos tanulmányában fogalmaz: a legtöbbet külföldön költő réteg számára az élményutak a luxusutaknál is népszerűbbek már, s a korábban aranyérmes bevásárló körutakat is lekörözik a jövőben.
Az intézet a Diadema kínai utazási irodával közösen készített felmérése szerint a következő három évre tervezett célpontok közt a tehetősek körében Bolívia, az Északi- és a Déli-sark, Afrika, a Földközi-tengeri luxushajózás, valamint Mexikó és Kuba vezet.
Az okok közt a helyek Kínától való távolisága, sosem látott állatok, természeti jelenségek, környezeti képződmények, az eltérő klíma és konyha, az idegen kultúrák vonzereje szerepelnek.
Európai célpont ezen a listán legelőször a tizedik helyen található: Svájcba orvosi turizmus miatt mennének a tehetős kínaiak. Szintén népszerűek a méregdrága világkörüli utak: a ctrip.com, az ország legnagyobb internetes utazásközvetítője nemrég kéttucatnyi utas számára 88 napos exkluzív utat hirdetett meg, fejenként 200 ezer dolláros áron. Az érdeklődés hatalmasnak mutatkozott: az utakat kevesebb mint fél perc alatt megvásárolták.
Az egzotikus célpontokat mára a legnagyobb utazási irodák többsége felvette kínálatába. Az MTI tudósítójának tapasztalatai szerint egy egyhetes sarkvidéki túra kezdőára 100 ezer jüan (3,6 millió forint), míg az afrikai kalandtúra legolcsóbb esetben is 200 ezer jüan (7,2 millió forint), a szervezett mexikói exkluzív utak ára pedig 70 ezer jüannál (2,5 millió forint) kezdődik.
Forrás: MTI