Elsőként Oskar Hinteregger, az ÖW magyarországi képviseletvezetője köszöntötte a szép számban egybegyűlt média képviselőit aki beszámolt néhány olyan új trendről Ausztriában, amellyel eddig nem, de mostantól már találkozhatunk, ha országukba érkezünk.
Fotó: ÖW/Bielek István
Ausztria eddig is jó hely volt és az idei téli szezonban is az lesz
Többek közt kiemelte a jó ár-érték arányt, amely szinte minden tartomány jellemzője a garantáltan csúcsszezonnak számító téli hónapokban is, a kiváló infrastruktúrát – amelyet nem restek osztrák szomszédaink folyamatosan csinosítgatni és további fejlesztéseket megvalósítani. A közelgő tél kapcsán megtudtuk, ne csodálkozzunk azon, ha a sípálya egyes részein olyan kamerákat szereltek fel, amelyekkel a saját síelésünket vehetjük fel és küldhetjük el oda, ahova csak akarjuk. Pár szóban említette a hóágyúk hatékonyságát és biztonságát is, de erről az utána következő szlovák hóágyú-szakértő persze sokkal többet árult el.
Azt is megtudtuk, ma már nagyon gyakori, hogy többgeneráció egy családból együtt síel, illetve közösen utaznak eltölteni a téli szabadságukat. És kiemelte végül a turisztikai szakember, hogy ma már mindenütt jellemző a dinamikus árképzés, aminek lényege, hogy az ajánlatokat mindenkor a kereslet irányítja – ezért érdemes résen lennie az utazónak. Hiszen ha odafigyel, hogy mikor hová utazik, milyen szolgáltatásokat foglal le – sok pénzt takaríthat meg, ha figyeli az árak változásait, és időben „lecsap” egy-egy árcsökkentésre.
Fotó: ÖW/Bielek István
Jön a műhó és persze az igazi is – nagy léptekkel közeledik az igazi karintiai tél
Roman Hotera, Techno Alpin munkatársa a hóágyúzás rejtelmeibe avatott be minket, szó volt tartalmas előadásában hóbiztonságról, ökológiai kérdésekről, tavakról, felolvadt vízterületek visszakerülésébe a talajba, valamint ezzel kapcsolatosan a klímaváltozás témája is szóba került.
Iris Kuchar, a Kärnten Werbung képviseletében az idei karintiai újdonságok kapcsán elmondta,
bárki bármilyen szinten tud síelni – náluk megtalálja a számítását., vagyis a tudásának megfelelő pályát. Hiszen 30 karintiai és kelet-tiroli sítereppel rendelkeznek, amely különben akár egytelen síbérlettel bejárható.
Tízzel több, azaz 40 karintiai síiskola is működik a teljes szezon folyamán – amelyek mind segítenek a helyes technika elsajátításában vagy a meglévő tudás további csiszolásában.
Fotó: karintia.com
Különleges szolgáltatások is várják a téli sportok szerelmeseit a pályákon: közülük nagyon látványosak és mindenki által szeretettek
az ún. sípályakomornyikok, akik zsebkendőt, naptejet, édességet vagy akár proseccót kínálnak a pályán lévőknek.
Fotó: Martin Lugger
A Weissensee-ről is szó esett, amely télen Ausztria legnagyobb természetes jégfelülete – a korcsolyázók Mekkája. És a turisztikai szakértő érdekességként megemlítette a tó kapcsán azt a január 18-tól február 1-ig tartó időszakot, amikor minden évben holland érkezők lepik el a tavat, akik 200 km-es távnak vágnak neki minden évben a tó körül, és rengetegen vannak.
Termálfürdőkről, fürdőházakról és szaunákról is szó esett – vagyis akit nem vonzanak a sípályák, de szeretnének addig kikapcsolódni, amíg a többiek a sípályákon kedvenc időtöltésüknek hódolnak – ők is élményekben gazdag napokat élhessenek át valamelyik fürdőházban vagy akár egy római termálfürdőnek nevezett komplexumban – mondjuk Bad Kleinkirchheimben.
Fotó: Arnold Poeschl
A sítúrázás is nagyon népszerű ezen a vidéken – 160 hivatalos sítúra útvonal van a tartományban, akár több napos sítúrára is benevezhetnek barátokkal, családtagokkal a bevállalósabbak – és a szállást is megszervezik számukra, ha előre bejelentkeznek.