A látogatók a legmodernebb technikai megoldások segítségével visszarepülhetnek az időben, hogy maguk is szemtanúi legyenek a fáraók kincseinek, írja az Idegenvezetés Londonban.
A kiállítás több mint 6000 éves relikviákat mutat be Tutanhamon, valamint II. és III. Ramszesz korából.
Óriási kivetítőkön elevenednek meg az ókori Egyiptom hétköznapjai, sőt, még annak a történelmi pillanatnak is részesei lehetünk, amikor először felnyitották a nagy piramist.
A kiállításon nemcsak a legendás uralkodó életét és halálát övező mítoszokat ismerhetjük meg, hanem lehetőség nyílik belépni egy újraalkotott sírkamrába, valamint felfedezni a Királyok völgyét – azt a sivatagi völgyet, ahol a fáraók, köztük Tutanhamon is, végső nyugalomra leltek.
Mint írják, „virtuális valóság segítségével végigsétálhatjuk a Királyok völgyét, sőt beléphetünk Howard Carter, a piramisok lábánál lévő korabeli táborába. Emellett azt is végignézhetjük hologram formájában, hogy hogyan tartósították és mumifikálták Tutanhamon fáraó holttestét.”
A brit egyiptológus, Howard Carter 1922 novemberében fedezte fel az ókori Egyiptom egyik legnagyobb régészeti szenzációját: a 18. dinasztiából származó Tutanhamon fáraó sírját, amely a legjobb állapotban fennmaradt fáraósírnak számít a történelemben.
A kiállítás 2025. június 29-ig látogatható Londonban, az Immerse LDN at Excel helyszínén, áll az Idegenvezetés London közösségi oldalán.