Magyarok a Brnói Vásárvárosban

A Brnói Vásárvállalat, a Cseh Köztársaság budapesti Nagykövetsége, valamint Csehország Ipari és Kereskedelmi Minisztériuma február 15-én a nagykövetségen közös sajtótájékoztatón mutatta be a Brnói Vásárváros idei legfontosabb eseményeit. Máté Szilvia, a BD-Expo Kft. ügyvezető igazgatója volt az esemény moderátora, a szakemberek mellett megjelent Juraj Chmiel, a Cseh Köztársaság Magyarországra akkreditált nagykövete is.

A dél-morva régió központja Brno városa, Csehország második legnépesebb települése. Sok műemlékkel, jó közlekedéssel, kiváló vendéglátóhelyekkel, hangulatos utcáival, valamint mára már híres kiállítási és a szakvásári kínálatával várja a vendégeket. A Brnói Vásárközpontban (Veletrhy Brno) várják a különböző országokból érkező kiállítókat és érdeklődőket.

A tájékoztatón elhangzott, hogy a Brnói Vásárvállalat évente 45 szakvásárnak ad otthont, amelyeken magyar cégek is rendszeresen bemutatkoznak. A gazdaság pozitív dinamikáját a vásárokon kiállítóként bemutatkozni kívánó vállalatok növekvő száma is tükrözi. A Magyarország és a Cseh Köztársaság közötti kétoldalú kereskedelem az előző évben elérte azt a rekordszámot, amelyre 2003 óta nem volt példa. 2015 végén (legutóbbi hivatalos statisztikai adatok szerint) a kereskedelem üzleti forgalmának volumene 5,4 milliárd euró volt, amely cseh részről pozitív kereskedelmi mérleget mutat.

A Csehországból Magyarországra exportált termékek közül kiemelkedik a közúti járművek, elektrotechnikai eszközök, elektrotechnikai ipari termékek és üzemi berendezések csoportja. Magyarországról ugyanezen árucsoportokon kívül Csehország gyógyszereket importál.

2008 óta a Brnói Vásárvállalat történetének legeredményesebb éve a 2016-os esztendő volt. A több mint 50 vásár, kongresszus és kulturális rendezvény az elmúlt évben több mint 780 ezer látogatót és nézőt vonzott a Brnói Vásárvárosban.

„2016-ban nettó 224 ezer négyzetméter kiállítói területet értékesítettünk, míg a bruttó kiállítói terület megközelítette a 600 ezer négyzetmétert. Ha Brnót és Bécset összekötnénk egy egyenes úttal, úgy a tavaly felépített standok az út feléig érnének. A 2016-os év vállalatunk történetének egyik legsikeresebb üzleti éve volt. Óriási igényt tapasztalunk standépítés, illetve standüzemeltetés terén a Csehországon kívüli rendezvényeken is és ennek köszönhetően rekordbevételről számolhatok be” – foglalta össze eredményeit Jiří Kuliš, a Veletrhy Brno vezérigazgatója.

A gépipari vásár (MSV) és az agrárgépvásár (TECHAGRO) a két legnagyobb rendezvényük, az MSV nemzetközi gépipari vásár a magas nemzetközi részvételnek és a szakvásár magas színvonalának köszönhetően Közép- és Kelet-Európa egyik legelismertebb rendezvénye. A kiállítói terület méretét illetően a TECHAGRO mezőgazdasági gép- és berendezés-szakvásáruk rekorderedményt ért el, és így Európa három legfontosabb agrártechnikai szakvására között foglal helyet.

Tavaly a legtöbb kiállítót Kína küldte. Mint mindig, most is nagy sikert könyvelhetett el Európa legnagyobb elektrotechnikai szakvására, az AMPER, amely a prágai Terinvest szervezésében újra vendégrendezvényük volt. A nagyközönségnek szóló vásáraik közül a Motosalon és a „Sportlife – In-Joy – Dance Life Expo“ sport-, tánc- és élményfesztivál produkálta a legmagasabb látogatói számokat. Ennek keretei között rendezték meg a cseh „gaming“ versenyt és a „Youtubers“ találkozót, amelyeken több mint 100.000 látogató vett részt. Látogatók ezrei, köztük a brnói egyetemisták vettek részt Majális ünnepükön, továbbá a kutyakiállításaikon és az évente megrendezett Rainbow futóversenyen is. Nagy érdeklődésre tart számot a Gaudeamus szakképzési vásár és a ZELENÝ SVĚT, azaz a „Zöld Világ“ kertészeti vásár.

Magyar kiállítói részvétel Brnóban

2016-ban a brnói vásárokon összesen 66 magyar kiállító vállalat mutatkozott be rekordnagyságú, összesen 1617 m2 kiállítói területen. A legnagyobb kiállítói jelenlét közel ezer m2-en a TechAgro nemzetközi mezőgazdasági gépvásáron volt, az őszi gépipari kiállításon, az MSV-n pedig több mint 260 m2-en állítottak ki magyar cégek. Tavaly 4 kiállításon volt magyar közösségi stand, az idegenforgalmi kiállításon, a GO-n, az élelmiszeripari kiállításon, a SALIMA-n, a mezőgépvásáron, a TechAgro-n, valamint a vadászati kiállításon, a SILVA REGINA-n. 2017-ben különösen nagy érdeklődés tapasztalható a magyar cégek részéről a divatvásár, a STYL; valamint a gépipari kiállítás, az MSV iránt.

További információk ide és ide kattintva érhetők el.


Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.