A fejlesztéseket elsőként a luxori múzeumnál, valamint a luxori és karnaki templomkomplexumoknál végzik el: fából készült rámpákat és kerekesszékkel járható utakat alakítanak ki. A látás- és hallássérült látogatóknak pedig speciális információs táblákat állítanak fel.
Az akadálymentesítést az egyiptomi régészeti minisztérium támogatja. A régészeti helyszínek fejlesztésével foglalkozó hivatal egyik illetékese a portálnak elmondta: a látogatóközpontban vetített dokumentumfilmhez jelnyelvi tolmácsolás is készül a hallássérültek számára.
A mellékhelyiségeket is felújítják és kiegészítik a szükséges felszerelésekkel, hogy a speciális igényeknek és a nemzetközi követelményeknek is megfeleljenek.
A karnaki templomegyüttesben a tervek szerint a bejárattól a Teharaka templomig, továbbá a szabadtéri múzeumig vezet majd másfél méter széles rámpa, a szfinxek útjának elejétől pedig egy fából készült lejtőt alakítanak ki.
A minisztérium a projekten egy nem kormányzati szervezettel - a Helmmel - működik együtt, amely az élet minden területén hirdeti a fogyatékossággal élők bevonását.
A régészeti helyszínek hozzáférhetőségét fejlesztő projekt arra is rávilágít, hogy a nem kormányzati szervezetek hogyan szolgálják a közösség érdekét - hangsúlyozta Eman Zidan, a tárca pénzügyi források fejlesztésével foglalkozó hivatalának illetékese.
Forrás: MTI