Muszlimbarát szállásfoglaló oldal indult

Évről évre egyre több muszlim utazik külföldre, a vallásos utazók azonban nem mindig vagy sokszor nehezen találnak maguknak olyan szállást, amely kielégíti speciális igényeiket. Ezt az űrt tölti be egy új, kimondottan muszlim utazók számára elindított szállásfoglaló weboldal.

Muszlim turisták számára indult utazási és szállásfoglaló weboldal Tripfez néven, ahol több mint 190 ország 200 ezernél is több szállodája között böngészhetnek az utazók. Az oldal a nagy szállásfoglaló portálokhoz hasonlóan működik, vagyis számos kritérium alapján lehet szűrni a találatokat – például ár, a csillagok száma, felszereltség vagy elhelyezkedés szerint.

A kínálatból körülbelül húszezer hotel a tavaly indult Salam Standard minősítési rendszerében is szerepel, amely a Halal előírásainak megfelelő, vagyis muszlimbarát szállodákat foglalja magában. A minősítési rendszer egyes kategóriáinak - arany, ezüst, bronz - megfelelő szállodákat piktogramokkal jelölik az oldalon.



Egyre többet költenek a muszlim turisták

As Faeez Fadhlillah, a Tripfez és a Salam Standard alapítója úgy nyilatkozott: a muszlim utazók turisztikai célú költése 2020-ra várhatóan 13%-ot fog kitenni a világ turistáinak költéseiből, és el fogja érni a 233 milliárd amerikai dollárt, ennek ellenére kevés olyan szálloda van, amely speciális igényeikhez igazodik. „A Tripfez ezt az űrt tölti ki azzal, hogy egy weboldalon kereshetők és foglalhatók muszlimbarát szállodák és üdülőközpontok” – tette hozzá Fadhlillah.

A Tripfez oldalán olvasható, hogy 2014-ben 108 millió muszlim turista kelt útra, akik összesen 145 milliárd dollárt költöttek.

A Tripfezen közel hatszáz magyarországi szálloda is foglalható. Ezek közül több mint száz található Budapesten, de - többek között - hajdúszoboszlói, hévízi, harkányi, egri és bükfürdői hotelek is szerepelnek a kínálatban.


Velence egyre süllyed – de itt egy merész ötlet a megmentésére

Velence egyre süllyed – de itt egy merész ötlet a megmentésére 

Egy olasz mérnök nem kevesebbet javasol, mint hogy szó szerint megemeljék a süllyedő várost.
Ankara az UNESCO listáján

Ankara az UNESCO listáján 

Ankarát, Törökország fővárosát, hivatalosan is bejegyezték a világörökségi várományosi listára.
MUISZ: kínai fotókiállítás és turisztikai prezentáció

MUISZ: kínai fotókiállítás és turisztikai prezentáció 

Ahol a mennyország a Földre költözött.
Miskolc turizmusa: fontos küldőpiac a célkeresztben

Miskolc turizmusa: fontos küldőpiac a célkeresztben 

Tavaszi B2B workshop roadshow Bukarestben és Kolozsvárott.
Barangolás a „Fehér Lótusz” forgatási helyszínén

Barangolás a „Fehér Lótusz” forgatási helyszínén 

A gyönyörű Taorminában – ahol a Fehér Lótusz című amerikai filmsorozat második évada játszódik – minden olyan volt, mint vélhetően a forgatás idején.
A Maldív-szigeteken nem várják tárt karokkal az izraeli turistákat

A Maldív-szigeteken nem várják tárt karokkal az izraeli turistákat 

Április közepétől hivatalosan megtiltották az izraeli útlevéllel rendelkezők beutazását „válaszul az Izrael által a palesztin nép ellen elkövetett folyamatos atrocitásokra és népirtásra”, közölte a kormány.
Vár Temesvár – bemutatkozott Budapesten a Visit Timișoara

Vár Temesvár – bemutatkozott Budapesten a Visit Timișoara 

Mindössze három óra autópályán, és máris egy másik világ várja az utazót.
Horvátország könnyít a határátlépésen

Horvátország könnyít a határátlépésen 

Horvátország feloldja a ragadós száj- és körömfájás betegség miatt bevezetett intézkedések egy részét, de további rendelkezéseket vezet be a kockázatok megelőzése érdekében.
Zagorje – Horvátország zöld szíve

Zagorje – Horvátország zöld szíve 

Természeti szépségek, történelmi látnivalók és gasztronómiai élvezetek karnyújtásnyira.
Török öröm: ütős vendégszámokkal indította 2025-öt a mediterrán ország

Török öröm: ütős vendégszámokkal indította 2025-öt a mediterrán ország 

Eddig soha nem látott eredményekkel indították az idei turisztikai szezont.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.