Nyitra nemcsak a történelem

Szlovákia legrégibb városát Nyitrát és nevezetességeit mutatták be a turisztikai újságíróknak és szakembereknek május 15-én, kedden, a Szlovák Intézetben megtrendezett sajtótájékoztatón.

A Szlovák Intézet igazgatója Sípos Ildikó elmondta: még látható legutóbbi kiállításuk, a szlovák esküvői viseletek kiállítása. Terveznek az 1968-as Prágai tavasz pozsonyi eseményeiről egy szabadtéri fotókiállítást, valamint még júniusban egy ékszerkiállítást, amelyre a Bálnában kerül sor.

A Szlovák Turisztikai Képviselet vezetője, Soňa Jelínková bemutatta a Nyitrai Idegenforgalmi Szervezet ügyvezető igazgatóját Marta Háronikovát, aki városa nevezetességeiről beszélt. Nyitra városa nemcsak a történelem, hanem a természet, gasztronómia és a bor szempontjából is ismert. Idén is, mint minden évben számos korosztály számára kínál különféle rendezvényeket. Nyitra város Szlovákia délkeleti részén terül el, a fővárostól, Pozsonytól mintegy 90 kilométernyire.

A város fő nevezetessége a Nyitrai-vár. Itt áll a Szent Péter és Pál-templom, a püspöki könyvtár, a püspöki palota, az egykori Vármegyeháza, az 1446-ban épült Nagyboldogasszony-templom. A város értékes építészeti műemléke a történelmi belvárosban lévő zsinagóga. A felújított épületben nagy sikerrel rendeznek kiállításokat, előadásokat és koncerteket.

Május 25-én rendezik meg a Templomok éjszakáját, ilyenkor érdemes meglátogatni a templomokat, az imaházakat, a kolostorokat, a kriptákat, a tornyokat és a kúriák termeit is. Május 31-tól június 2-ig egy egyedülálló dobfesztiválon az európai ütős zenekarok és együttesek találkoznak. A Nyitra Ízek Fesztiválját június 2-án rendezik. A nap a kóstolók jegyében zajlik, zene, tánc, színház, regionális specialitások várják a vendégeket.

A Nyitrai Kulturális Nyáron a kicsiket bábelőadások várják, a parkban és a sétálóutcán koncertek lesznek, a gótikus várárokban filmvetítés, a nyitrai várban pedig éjszakai vártúrák. Június elején háromnapos színházművészeti fesztivál lesz, míg június 10 és július 1-je között rendezik meg a Musica sacra Nemzetközi Egyházzenei Fesztivált. 

A nyitrai borvidéket és Mojmírovce, vagyis Ürmény borait Baráth Zoltán borász mutatta be. A Nyitratól délre található Ürményi kastélyban 90 férőhelyes négycsillagos szálloda, kongresszusi központ és boropince működik - ismertette Éva Kozárová. A kastély Nyitra megye kulturális, turisztikai, valamint oktatási és képzési központja is


Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen

Ez történt Linzben egy rendhagyó eseményen 

A jövő nem fenyegetés, hanem lehetőség: felhívás az aktív alakításra.
Spanyolországot brutális hőség éri el

Spanyolországot brutális hőség éri el 

A nyár közepét idéző időjárás várhatóan e hét csütörtöktől vasárnapig tart majd.
Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária

Az idei nyár titkos favoritja: Bulgária 

Feljebb ugrott a Kiwi.com foglalási listáján Portugália és Málta is.
Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére

Válságstáb alakult a parajdi sóbánya turizmusának megmentésére 

Jelenleg a bánya egyik legújabb részét, a Telegdy-szárnyat próbálják megmenteni két szigetelőgát kialakításával.
Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett

Ketten Comóról – exkluzív hoteldizájn a felhők felett 

Olasz elegancia, festő ecsetjére kívánkozó háttér, magyar kreativitás és időtlen luxus a hegyek ölelésében – ez a Nuvole Garden hotelprojekt a Comói-tónál.
Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet

Ömlik a víz a parajdi sóbányába, drámai a helyzet 

A hétfő éjszakai és keddi esőzések nyomán a Korond-patak vízhozama másodpercenként 50 köbméterre nőtt.
Turisztikai fejlesztés Afrikában

Turisztikai fejlesztés Afrikában 

A győri székhelyű, nemzetközi médiavállalat, a Flying Media Hungary tovább erősítette pozícióját a globális turizmus- és légiközlekedési szakmában.
Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban?  – itt a toplista

Hová indulnak idén a magyarok Horvátországban? – itt a toplista 

A nyaralók többsége saját autóval kel útra, és a klasszikus, 7 éjszakás vakáció a legjellemzőbb, csaknem minden harmadik foglalás esetén.
Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk

Kevesebben utazunk külföldre, de hosszabb ideig maradunk  

Idén is leginkább Horvátországba utaznak a magyarok.
Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon

Magyar Nemzeti Nap az Oszakai Világkiállításon 

Közel 250 ezer érdeklődő ismerhette már meg hazánkat a pavilon nyújtotta egyedi látogatói élményen, valamint a gazdag kulturális programkínálaton keresztül.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.