Puerto Rico: élet a hurrikán után

Szeptember 20-án söpört végig Puerto Ricon a Maria hurrikán, ezzel óriási károkat okozva a Nagy-Antillák legkeletibb szigetének. A sziget majdnem teljes egészében áram, tiszta víz és telekommunikáció nélkül maradt. 

Több mint egy hónappal a természeti katasztrófa után is több százezer ember van tiszta víz és áram nélkül, a sziget víztározóinak csaknem fele továbbra is működésképtelen. Az energiahálózat lényegében megsemmisült. Ezenkívül a sziget telekommunikációs hálózata is szinte teljes egészében működésképtelenné vált. A helyreállítási munkák jelenleg is tartanak.

A sziget egyik leglátogatottabb turisztikai látnivalója, az El Yunque Nemzeti Park, amely az egyetlen trópusi esőerdő az amerikai nemzeti parkok sorában, jelenleg is zárva tart.

A folyamatos gazdasági problémákkal küzdő Puerto Riconak a mezőgazdaság mellett a turizmus a legfőbb bevételi forrása, ezért fontos a megsemmisült üdülőzónák mielőbbi újjáépítése. A Luis Muñoz Marín nemzetközi repülőtér jelenleg is üzemel, de a turisztikai hivatal azt javasolja az utasoknak, hogy mielőtt utaznának, vegyék fel a kapcsolatot a légitársaságukkal.

„Bízunk benne, hogy hamarosan újra talpra állunk és a turisták nem pártolnak el tőlünk. Nagy szükségünk van a segítségükre ebben a helyzetben” – nyilatkozta José Izquierdo, a Puerto Ricoi Turisztikai Hivatal vezetője.

Izquierdo felhívta a figyelmet, a hivatal weboldalára is, ahol folyamatosan frissítik azoknak a szállásoknak a listáját, amelyek már újra készen állnak a vendégek fogadására.

A hivatala szerint a szállodák 72 százaléka nyitott és működik illetve fokozatosan újra nyitnak az éttermek is, 450 már működik, beleértve a híres Condado, az Old San Juan és a Santurce területeken található éttermeket. A szigeten jelenleg 27 utazásszervező és 16 nagy autókölcsönző is újra működésbe állt.

Puerto Ricót évente majdnem ötmillióan látogatják, mivel az USA-ból nincs szükség útlevélre a belépéshez ezért az éves látogatók több mint felét az amerikaiak adják. Szintén számottevő turista érkezik Mexikóból, Venezuelából, Brazíliából és Kanadából is. Európából főként német, francia és spanyol látogatókat fogad a sziget.

Az Amerikai Egyesült Államok társult állama tehát nem adja fel, a Lonely Planet felelős szerkesztője szerint: "A világot meg fogja lepni, milyen hamar talpraállnak, mi ebben bízunk". Ahogy mi is beszámoltunk róla, a Lonely Planet San Juant is feltette a 2018-as városok listára, amelyeket nem szabad kihagynia a világutazóknak.

A hurrikán nem csak a karibi szigetnek okozott károkat, ahogy korábban összefoglaltuk, az Irma hurrikán Miami partjainál tetőzött, kárbecslők szerint 49 milliárd dolláros kárt okozva az Egyesült Államoknak.


Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön

Csődöt jelentett a szlovák utazási iroda – ezer utas rekedt külföldön  

A Happy Travel több mint 17 éve volt jelen a szlovák utaztató piacon.
Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől

Ötcsillagos hely, ahová elmenekülhet a kánikula elől 

Ha eddig azt hittük, hogy a régió és az itteni élmények nem tudnak már semmi újat nyújtani, akkor ideje újratervezni.
A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony

A hőség miatt nem látogatható az Eiffel-torony  

A perzselő hőség szinte egész Franciaországot sújtja, a Météo France mérései szerint hétfőn sok helyen mintegy 38 Celsius-fok feletti értékeket regisztráltak.
Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon?

Magyarok külföldön: mi a helyzet a biztosítási piacon? 

Az egyik biztosításközvetítő adatai szerint adatai a szerződések száma 9 százalékkal, az átlagdíj pedig 6 százalékkal emelkedett.
Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt

Van új a Nap alatt? – turisták az európai „hőkupola” alatt 

Európa perzselő nyara – hol érzik a hőséget a legnagyobb mértékben a turisták?
Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében

Tömeg, pénz és ellentmondások – Jeff Bezos-esküvő Velencében 

Az Amazon-alapító luxusesküvője nemcsak látványosság volt, hanem komoly bevételi forrás is, amelyet tüntetések és kritikus hangok kísértek.
Hőségriasztás Franciaországban

Hőségriasztás Franciaországban 

A legmagasabb szintű hőségriasztás lép életbe kedden Párizsban és környékén is.
Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!

Hétvégén nagyívben kerülje el Zágrábot és környékét!  

A Horvát Köztársaság Turisztikai és Sportminisztériuma, valamint a Horvát Idegenforgalmi Közösség óriási forgalomra figyelmeztet július 4-én, 5-én és 6-án.
Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak

Új pályázat zöld üzenettel: szakmai verseny a turisztikai reklámágazatnak 

Egy új, most elindított nemzetközi kezdeményezés új szintre emeli a turisztikai promóciót.
Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca

Új díszkivilágításban pompázik Traianus császár római piaca 

Az olasz főváros nevezetességei egymás után kapnak új díszkivilágítást.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.