Berényi Attila, az iroda munkatársa elmondta, 10 éve egy afrikai kalandtúrán ismerkedett meg az utazási iroda indiai származású társalapítójával. A közös élmény, a túra egyedisége és hangulata adta az ötletet egy közös vállalkozás létrehozásához.
A Travel Scientists évente 5-6 túrát szervez, melyet alapos előkészítés előz meg. Az útvonalakat, a szállást az iroda dolgozói személyesen ellenőrzik le.
Berényi szerint náluk az egyediség számít, hogy a résztvevők egy életre szóló különleges élménnyel gazdagodjanak. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy mindent készen tesznek az utazók elé. „Póbáljuk elengedni a résztvevők kezét” – hangsúlyozza, és csak a szükséges, minimális szervezettséget viszik bele az utakba.
Három alapcsomag érhető el náluk, az árban legkedvezőbb a túraútvonalat és alkalmanként az esti sörözést foglalja magában.
Amennyiben igény van rá, járművet és szállást is biztosítanak, persze nem a hagyományos módon. A legtöbb általuk meglátogatott helyen nincsenek 4-5 csillagos szállodák, sokszor a helyi non-profit szervezetekkel dolgoznak együtt, hogy szállást tudjanak biztosítani az utasoknak.
Általában 4-5 fős csapatok vágnak neki az adott útvonalnak, vannak közös pontok, ahol mindenki megáll, de alapvetően a nap végén találkoznak a csapatok, hogy élményeiket elmeséljék egymásnak. Az iroda képviseletében váltakozva 1-2 ember vesz részt az utazáson, hogy koordinálják a résztvevőket.
Sok kiszámíthatatlan, külső tényező is befolyásolja az indulást és a kint tartózkodást, többek között az időjárás, vízumügyintézés, illetve az adott ország politikai helyzete. Egyik útvonaluk alkalmával Algéria az indulás előtti utolsó napokban tagadta meg a résztvevők számára a vízumok kiadását, így kénytelenek voltak áttervezni az egészet. Egy másik kalandjuk alkalmával például a Pamír-hegységben ragadtak, mert járhatatlan volt az út. Egy elakadás a sivatagban vagy a hóban már nem is lepi meg őket.
A túrákon a legtöbb résztvevő külföldi, általában 1-1 magyar csapat vesz részt rajtuk. Az utazóközönség összetétele nagyon változó, főként az Egyesült Királyságból, Kanadából, Ausztráliából és a Skandináv országokból vannak résztvevők.
A 10 év alatt megközelítőleg 1500 utassal volt dolguk, a résztvevők 80%-a visszatér hozzájuk. A korosztály is rendkívül vegyes, utazott már velük 75 éves nagymama az unokáival is. Állandó túrájuk a Kaukázus Rali, amely 2008-tól elérhető az árualalapjukba, eleinte
Budapestről indult, most már Isztambulból. Szintén népszerű a Közép-Ázsia Rali vagy az indiai riksa túra. Újdonságuk a „Vadnyugati kihívás”, mely Las Vegasból indul és az észak-amerikai Mesa Verde Nemzeti Parkban végződik vagy a 10 napos sivatagi „Nagy marokkói menekülés”.
A magyar cég nem rendelkezik utazásszervezői engedéllyel, ők itt alapvetően a termékeik marketing tevékenységét és IT fejlesztését végezik, az indiai partner irodájuknak van engedélye a szakmai tevékenységre. A legtöbb foglalás online történik a nagy távolság miatt, ritkán mennek az irodába személyesen az utasok.
A jövőbeli terveik között szerepel a honlapjuk és a brand megújítása, illetve szeretnék, ha többen megismernék itthon is a szolgáltatásaikat. Az egyedül utazókra is gondoltak, ezért a Facebookon adnak lehetőséget, hogy a partner nélküliek becsatlakozzanak egy másik csapathoz. Berényi Attila hangsúlyozta, sokszor szoros barátságok is születnek túráik során.