hirdetés

Büntetik, ha nincs téli gumi!

November 1. és április 15. között csak téli gumin guruló autók közlekedhetnek Ausztriában, és ezt ellenőrzik is. Burgenlandban, a magyar határ mentén is fokozott ellenőrzést ígért a helyi rendőrség.

hirdetés

Wolfgang Bachkönig szóvivő ezt mondta az M1 híradójának: “A legmagasabb büntetés ebben az esetben ötezer euró lehet, de ez függ az időjárási viszonyoktól. A rendőrség minden esetben figyelembe veszi az adott körülményeket. Kevésbé veszélyes esetekben, mint a talaj menti fagy, a büntetés mértéke húsz és harminc euró között mozog.”

További nehézséget okozhat a nyári gumival autózóknak, hogyha lebuknak, akkor nem mehetnek tovább, amíg nem cserélik le a gumikat. Aki pedig nyári gumival okoz balesetet, azt további súlyos büntetésre ítélik.

(forrás: hirado.hu / 444)
hirdetés

Címkék

Olvasói vélemény: 0.0 / 10
Értékelés:
A cikk értékeléséhez, kérjük először jelentkezzen be!
Ha hozzá kíván szólni, jelentkezzen be!
 
hirdetés
hirdetés

Megjelent a Pont itt Magazin!

Minden, ami Klasszis TopDesign 2022 versenyünkről tudható: pályázati kiírás, kategóriák, a hazai és nemzetközi zsűri tagjai, a verseny menete, díjátadó gála, valamint a győztesek bemutatása.

Találkozzunk a Facebookon!

Ha balatoni vendéglője vagy szálláshelye van, milyen várakozásokkal néz az őszi szezon elé?

Partnerünk