Az első idei kirándulás már idegenvezetővel indult május 11-én, majd ezt követte kéthetes periódusokban a többi is.
Az első túrát a Tassi-zsilip javítása miatt az eredetileg szigetkerülőnek meghirdetett útvonalon nem lehetett megvalósítani, ezért a Kvassay-zsilipen oda-vissza kétszer is átmentünk, mely szép technikai élmény volt a 30 fős társaságnak, majd tovább hajóztunk Ráckeve felé. Útközben a kitűnő időben sokan fényképezték a népes vízi világot, a nemrég kikelt vadkacsákat, hattyúkat és az időnként mozgó nádszigeteket. A vízen komoly sportélet zajlott: kajakok, kenuk és kishajók siklottak el mellettünk. Láthattuk a tetszetős parti villákat, a ráckevei Savoyai kastélyt és a part menti településeket.
Ráckevére érkezve a Klára hajó kikötött az egyetlen hazai működő vízimalomnál, ahol bemutatták a hajdani dunai molnárok tevékenységét. A hajót a második világháború és az azt követő évek viszontagságai után mára sikerült teljesen helyre hozni és működtetni. A belépőben egy kiló vízi molnárok által őrölt liszt ára is benne foglaltatik.
A társaság az ízletes ráckevei halászlé és túrós csusza után megtekintette a város látnivalóit, a belvárost, a rác templomot és a Savoyai kastélyt, ahol éppen egy esküvő zajlott. Ezt követően érkeztünk vissza a szigetszentmiklósi kikötőbe. A TDM egy nonprofit vállalkozás, tehát hajós rendezvényei is közvetlen eladás útján kerülnek a nagyközönséghez. A csepel-szigeti könyvtárak, iskolák, klubok és más civil szervezetek szórólapon kapják meg az információkat a séta- és rendezvényhajókról. Ez utóbbiak esti gyertyafényes, hidegtálas szolgáltatás és természetesen jó zene mellett hajóznak. A szigetkerülő hajókra kombinált túrákat is meghirdettek. Az utasok egy része a magával hozott kerékpáron tér vissza Ráckevéről.
Egyelőre nem mindegyik csepel-szigeti TDM szervez ezekre a programokra külföldi kerékpáros turistákat, holott a soroksári Duna-ágban több alkalmas kikötő is lenne.