Európa Top20 golfhelyei közt a zalacsányi golfhotel

Még sosem ért ei lyen kimagasló eredményt magyar golf létesítmény a világ legnagyobb független golfos ranglistáján.

A minap tette közzé az Európa legjobb golfpályáit összegyűjtő TOP100-as ranglistáját a Leading Courses nevű nemzetközi független szakmai oldal. A kizárólag vendégvélemények alapján értékelt 21 299 golfklub és 25 379 golfpálya közül az előkelő 20. helyre került a Kehidakustányban található Zala Springs Golf Resort, amely egyedüli magyarként szerepel a ranglistán.

 

Mi is pontosan ez a megmérettetés?

A Leading Courses az egyik legnagyobb nemzetközi független, golfozók által látogatott portál, amelynek szerkesztői 2007 óta készítenek toplistákat a világ legjobb golfpályáiról és golfközpontjairól. Több mint 400 ezer felhasználó 21 299 golfklubot, 25 379 golfpályát és 327 937 fotót tekinthet meg a leadingcourses.com-on, Európa legnagyobb golfpálya-értékelő oldalán.

A Leading Courses szeptember másodikán publikálta a "Best Golf Resorts in Europe in 2022" TOP 100-as listáját, amelyen az előkelő 20. helyre került a Balaton mellett található Zala Springs Golf Resort. A golfpályát egy világhírű tervező, Robert Trent Jones Jr. álmodta meg. A 160 hektáros területen fekvő, 6351 méter hosszú, tavakkal tarkított, 18 szakaszos bajnoki pályát 2015 szeptemberében nyitották meg a játékosok előtt, és azóta is folyamatosan fejlesztik.

A vendégvélemény a legfontosabb visszajelzés

"Büszkék vagyunk rá, hogy egyedüli magyar golfpályaként sikerült felkerülnünk a ranglistára, ráadásul egyből a 20. helyre. Azért is fontos ezen az oldalon jól szerepelni, mert a vendégeink őszintén osztják meg élményeiket itt tartózkodásuk után, így ha valamivel gondjuk lenne és ennek helyt is adnának ezen a platformon, akkor könnyen tudna az előkelő jelenlegi 8.8-as értékelésünk lejjebb kúszni. Szeretnénk tartani a szintet, illetve folyamatosan a legjobbat nyújtani vendégeink számára" - mondta Sóti Szilvia, a Zala Springs Golf Resort Marketing Managere, aki hozzátette: büszkék arra, hogy korábban (szintén Magyarországon egyedüliként) a top100 Golf Resort rangsorába is bekerülhettek, valamint a Zala Springs immár zsinórban háromszor nyerte el a World Golf Awards Hungary's Best Golf Course, azaz Magyarország legjobb golfpályája címet.

Közben a fejlesztések sem állnak meg: a következő időszakban egészség klinikát és új szálláshelyeket is létesítenek.

Forrás: Turizmus Online


Összeült a zsűri – hamarosan indul a Klasszis TopDesign 2025

Összeült a zsűri – hamarosan indul a Klasszis TopDesign 2025 

Ahol a vendégvárás megjelenése kerül reflektorfénybe.
Megnyílt a Magyar Zene Háza legújabb kiállítása

Megnyílt a Magyar Zene Háza legújabb kiállítása 

LISTEN. – Zenei utazás a világ körül címmel megnyílt a Magyar Zene Háza harmadik időszaki kiállítása, mely világkörüli utazásra hívja a látogatókat.
Bringás gasztrotúra, badacsonyi borok és izgalmas falatok

Bringás gasztrotúra, badacsonyi borok és izgalmas falatok 

Összesen 7 fő helyszín és 6 kiegészítő helyszín került fel az idei térképre.
Hajnali napfelkelte koncert, házfalakon suhanó táncosok: jön a Jazzfest

Hajnali napfelkelte koncert, házfalakon suhanó táncosok: jön a Jazzfest 

Az elmúlt évek bizonyították, hogy Budapest szereti a jazzt, a fellépők pedig szeretik a magyar fővárost.
Bezárt a Fővárosi Állatkert állatsimogatója

Bezárt a Fővárosi Állatkert állatsimogatója 

Hétfőtől határozatlan időre bezárja állatsimogatóját a Fővárosi Állat- és Növénykert, döntésüket elővigyázatossági okokkal indokolták.
Százezrek mozdulnak egyszerre a gerincsérültekért

Százezrek mozdulnak egyszerre a gerincsérültekért 

Tavaly 8,1 millió eurót gyűjtött össze a jótékonysági futás.
Könyv készül az idei Anna-bálra

Könyv készül az idei Anna-bálra 

Mivel a füredi híres mulatság és szépségverseny idén 200 éves – ezt most méltó módon megünneplik.
Zárva a győri állatkert – mostanában ne keresse fel!

Zárva a győri állatkert – mostanában ne keresse fel! 

Súlyos fertőző betegség ütötte fel a fejét a környéken – elővigyázatosságból hozták meg az intézkedést.
Itt a jóidő – kezdődik a golfszezon

Itt a jóidő – kezdődik a golfszezon 

Pannonia Golf & Country Club volt, BOTANIQ Máriavölgyi Golf Klub lett.
Megújul a Sziget

Megújul a Sziget 

Vizuálisan és programelemeiben is megújul a fesztivál.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.