Víkendre invitálják a turistákat az egri borok bölcsőjében

Kitárulnak a szépasszonyvölgyi pincék és megtelnek a poharak kiváló egri borokkal. Szeptember 23-25. között ugyanis itt tartják az egri szürethez kapcsolódó első völgyi víkendet, Magyarország legnagyobb pincefesztiválját.

A hevesi megyeszékhely egyik legkiemelkedőbb turisztikai attrakciójának számító Szépasszonyvölgyben ezúttal is gazdag programmal csalogatják a látogatókat. Hegedűsné Majnár Márta, az Egri Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője lapunknak elmondta, hogy völgyet sokan úgy is ismerik, mint a leghíresebb egri borok bölcsőjét. Napjainkban közel kétszáz pincét számlálnak itt, amelyek szorosan összekapcsolódtak az egri nedűk hírnevével.

Vélemények a kérdőíves felméréseken

A megyeszékhely turizmusában fontos szerepet tölt be a bor, amelyet az utóbbi időben folytatott kérdőíves felmérések is igazolnak. Ezek egyik fő kérdése az volt, hogy a megkérdezettek milyen szempontok alapján választják turistacélpontként Egert. Mint kiderült, a látogatók céljai között az egri várral egyenlő mértékben a bor jelent meg, mint vonzerő, és az ehhez kapcsolódó rendezvényeket is megemlítették. Érdekesség, hogy az elmúlt időszakban a fesztiválok közül az Egri Bikavér Ünnep kapta a legtöbb említést.

Ebből kiindulva a város turisztikai koncepciójában a szervezők a jövőben még inkább a bort és a gasztronómiát szeretnék a középpontba helyezni. A felmérés során azt is megállapították, hogy az Egerbe látogató belföldi vendégek elsősorban a várat, illetve a város nevezetességeit szeretnék megismerni. A külföldiek viszont a borkóstolást helyezik előtérbe, amelyet mindenekelőtt a bikavérhez kötnek. Az elmúlt években a borászok fejlesztőmunkájának köszönhetően megjelent az Egri Bikavér fehér változata, az Egri Csillag is, melynek a kóstoltatását újdonságként szintén összekapcsolták a gasztronómiával.

Tizennyolc pincészet a programokban

Mindezeket mérlegelve az új turisztikai koncepció jegyében – hagyományteremtő céllal – rendezik meg az első szépasszonyvölgyi víkendet, mint a szüret fontos eseményét. A pincefesztivál a családok és a gyerek ünnepe is lesz, ezért sokféle programmal és ügyességi játékokkal várják az érdeklődőket. A bemutatókon résztvevők megismerhetik többek között, hogy a leszüretelt szőlőt miként préselik, és a mustokat is megismerhetik. Ugyanakkor borfelismerő versenyt is tartanak kezdőknek és haladóknak. Ezek mellett látványosságként élménylopózással töltenek majd kiváló nedűket a poharakba. A különböző boros programokhoz gasztronómiai kóstolók is párosulnak.

Ez alkalommal a völgyben 18 pincészet kapcsolódik a programokhoz. A hétvégi víkendet az esti órákban élő koncertek, illetve hajnalig tartó mulatság teszik még hangulatosabbá a nagyszínpadon. Az külön érdekességnek számít, hogy szeptember 23-25. között a Szépasszonyvölgybe érkező turisták, ha a karszalagjukat felmutatják, akkor féláron látogathatják az egri Törökfürdőt, valamint kedvezményes áron juthatnak be az egri termálfürdő medencéibe is.

Hegedűsné Majnár Mártától azt is megtudtuk, hogy közel egy évtizede működik már a Szépasszonyvölgyi Vendégvárók Egyesülete, amelynek tagjai sokat tettek azért, hogy a pincékben megízlelt borok minősége a legjobb minősítést kapja. Az egyesület évről évre kisebb-nagyobb programokat is szervez annak érdekében, hogy még többen látogassanak el az egri borok bölcsőjébe. Emellett működik a Márai Sándor író nevét fémjelző szabadidőközpont is. Az ott kialakított nagyszínpadon koncertekre várják a vendégeket. Ezekhez a programokhoz ma már a pincészetek is kapcsolódnak azzal, hogy hozzájuk igazítják a nyitvatartási idejüket.

Az elmúlt időszakban sokat változott a Szépasszonyvölgy képe. A városi önkormányzat közreműködésével korszerűsítették az úthálózatot, és parkolóhelyeket alakítottak ki az autóbuszoknak és a személyautóknak. Ma már több park is díszíti a völgyet, ahol szép szobrokat helyeztek el, a gyerekeknek pedig játszótér nyújt kikapcsolódást. A pincészetek és a vendéglátóhelyek mellett szálláshelyek is nyitottak és akár négycsillagos hotelben is megpihenhetnek a vendégek. Egyébként tavasztól késő őszig Eger központjából városnéző kisvonattal is el lehet jutni a Szépasszonyvölgybe.


Új vizuális megoldások a Szabadság Szigetén

Új vizuális megoldások a Szabadság Szigetén 

Új fejezet nyílik a Sziget életében, megőrizve a különleges atmoszférát és a változatos programokat, miközben látványos újításokkal is várják a látogatókat.
Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán

Befutóékszer és kávés pezsgés – izgalmas párosítás a 30. ALDI Női Futógálán 

„Ez Magyarország legszebb szabadidősport-rendezvénye”, hallhattuk az ALDI Futógála beharangozó eseményén május 8-án, a Cafe Frei BudaParton lévő egységében.
75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest

75 helyszín, 300 program, világsztárokkal – jön a SopronFest 

Idén Sopronban indul a fesztiválszezon.
Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon

Különleges ereklyék a veszprémi Gizella-napokon  

Az idei Gizella Napok keretében, május 10-én és 11-én vezetett sétákon fedezhetjük fel a Szent Mihály Főszékesegyházat, ahol Szent István király hitvesének két ereklyéjét is őrzik.
Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában

Szipál 101: programsorozat a fotóslegenda nyomában 

Hamarosan az ország több pontján is megtekinthető a Szipál-univerzum.
TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket

TKI: az ágazat szereplői negatívan látják helyzetüket 

Bár a turizmus bizalmi mutatói még így is kedvezőbbek, mint a nemzetgazdasági átlag vagy más ágazatok indexei, a szálláshely-szolgáltatás, a vendéglátás és az egyéb turisztikai szektor is visszaesést mutat.
Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért

Együttműködési megállapodás az erdő és a természet védelméért  

Célja, hogy a terület ökológiai, klímavédelmi és turisztikai szempontból is megújulhasson.
Új szakember a HotelPremio Group csapatában

Új szakember a HotelPremio Group csapatában 

Senior event szakember érkezett az ügynökséghez.
Fesztiválszervezők, taxisok, szórakozóhely üzemeltetők a célkeresztben

Fesztiválszervezők, taxisok, szórakozóhely üzemeltetők a célkeresztben 

Mindezek fokozott ellenőrzésére készül a fogyasztóvédelmi hatóság a tavaszi-nyári turisztikai szezonban.
Művészeti pályázat Tokajon

Művészeti pályázat Tokajon 

A világörökségi ranggal büszkélkedő borvidék helytörténeti jeleneteit, kulturális jelképeit ábrázoló művészi mozaikok tervezésére írt ki pályázatot Tokaj Város Önkormányzata.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.