Az autentikus és természetközeli hazai kirándulásokat szervező vállalkozás, a Humtour Magyarországon elsőként szerezte meg 2024. augusztus 9-én a Good Travel Seal fenntarthatósági minősítést.
A Szabó-Diószeghy Ágnes által hét éve alapított Humtour 2024 februárjában a Turizmus Évadnyitó Gálán részesült az Innotime Hungary (a Green Destinations hazai képviselője) Fenntarthatósági Különdíjában, amivel az Innotime által biztosított mentorálás járt, illetve a díj adományozója a minősítés díját is átvállalta.
Elsőre sikerült a platinum minősítés
A Good Travel Seal program a vállalkozások fenntarthatósági felkészültségének megfelelő, testreszabott kritériumokat kínál minden típusú turisztikai szolgáltatás számára, amelynek az alapja a GSTC által megalkotott kritériumrendszer.
A program 3 szinten összesen 5 fokozatot kínál a vállalkozások fenntarthatósági törekvései elismeréséhez a bronztól a gyémánt fokozatig.
Óriási eredmény, hogy Magyarország első Good Travel Seal minősítését megszerző vállalkozása mindjárt a 4. fokozatnak megfelelő platinum minősítést szerezhette meg - amellyel dokumentált, hogy GSTC sztenderek több mint kétharmadát beépítette a mindennapi gyakorlatába.
A Good Travel Seal az első olyan nemzetközi fenntartható turisztikai minősítést biztosító program, amely magyar nyelven elérhető felkészítést, illetve magyar nyelvű független auditot biztosít. Mivel az Innotime biztosítja a felkészülés során a support / help desk szolgáltatást is, a minősítés megszerzésének átfutási ideje sokkal gyorsabb, mint más GSTC standardokra építő minősítés esetében.
Élményekbe csomagolt szemléletformálás
A Humtour programjain keresztül a különleges helyi hagyományokat, a vadvilágot igyekszik bemutatni és védelmezni, illetve autentikus gasztronómiai kalandokra csábítja a résztvevőit. Alapelvük, hogy egy ország kultúrája igazán csak élő és lélegző élményeken keresztül ismerhető meg, és tevékenységükkel bizonyítani igyekeznek, hogy a turizmus nem csak rombolni, hanem óvni is tud: megőrizni hagyományokat, felhívni a figyelmet természeti értékeink fontosságára, és ezáltal nagyobb tudatosságra is nevelni a látogatókat.
A Humtour küldetésének része az is, hogy a vidéki közösségeket támogassák, fellendítsék a helyi gazdaságot, megerősítsék és segítsék a lokális kisvállalkozókat. Ezért dolgoznak együtt programjaik során helyi, természetvédelmi szakember túravezetőkkel (akik között vannak pl. gombaszakellenőrök, biológusok, geográfusok, kutatók, tájvédelmi szakértők stb.) és a fenntarthatóság felé elkötelezett, arra törekvő vidéki partnerekkel (vendéglátók, kistermelők, szállásadók, kézművesek stb.).
Sokszínű programkínálat
Előre meghirdetett programjaikhoz egyénileg is lehet csatlakozni, de szerveznek családi, baráti kirándulásokat, csapatépítő programokat, vállalati felelősségvállalás (CSR) eventeket és még sok mást. Kínálnak kiscsoportos hódszafarikat a Hortobágy folyón, kenutúrákat a Tisza-tavi madárrezervátumba természetvédelmi szakember vezetésével, tanyalátogatásokat házi-sajtkészítő workshoppal, szakellenőrökkel kísért gomba- és gyógynövényismereti túrákat a Börzsöny és a Vértes erdeibe, városfejlesztő-humánökológus által vezett ökosétát Budapest legzöldebb részén, vagy amatőr természetfotós túrát és workshopot tájvédelmi szakértővel, és csapatépítő programjaik között rengeteg, teljesen a résztvevők igényeire szabható ajánlat is megtalálható (pl. szüreti borkalandok, sajt- és borkóstolók, biciklitúrák, sárkányhajózás, tradicionális tanyasi programok), ahol a természetben való kikapcsolódás, és az autentikus gasztronómiai élmények mellett lehetőség van kézműves programokat is kipróbálni a kosárfonástól a kovácsoláson és bőrművességen át a kenyérsütésig.