A Disney behajózik Budapestre

Dunai hajójáratot indít a Walt Disney Company tour-operátor cége, az Adventures by Disney, melynek során az utasok Budapestre is ellátogatnak, és számos érdekes programban vehetnek részt. 

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A Disney ehhez az AmaWaterways hajótársasággal kötött együttműködést, és 2016-ban többször is elindítják a járatot az AmaViola hajón.

Eredetileg négy időpontot hirdettek meg, de a program olyan nagy népszerűségnek örvendett, hogy rövid idő múlva az indulások számát kibővítették hatra. A legtöbb indulás nyáron lesz, a járatok Németországot, Ausztriát, Szlovákiát és Magyarországot érintik, egy pedig az adventi időszakban fog ringatózni a folyón, amikor Bécs és Budapest karácsonyi vásárait is megcsodálhatják az utasok.

Az AmaViola 170 utas számára biztosít férőhelyet, a hajó számos kabinját kimondottan családok számára tervezték.

A hajón többek között fine dining, zene, tánc, fedélzeti fitneszterem, filmvetítés, karaoke, különböző játékok és gyerekekre, tinédzserekre szabott tematikus esték várják a vendégeket. Az óceánjáró hajóútjaikkal ellentétben itt nem lesznek a fedélzeten Disney-figurák – a Disney-történetek helyett európai történeteket keltenek életre.

A magyarországi szakaszon az utasok ellátogatnak a Lázár Lovasparkba és a kivilágított Budapestet is megnézik a Dunáról. Szlovákiában megtekintik Dévény várát, Ausztriában privát marionettbábu-bemutatót láthatnak és réteskészítési trükköket leshetnek el a schönbrunni kastélyban, valamint solymászbemutatón vehetnek részt Hohenwerfen várában, Németországban pedig sörfőzdébe látogatnak. Ezen kívül minden kikötésnél lehetőség van kerékpárra pattanni és felfedezni a környéket. Az adventi hajókázás pedig december 22-én indul.

Forrás: Travel Weekly


Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.
Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete

Egy napig bejárható az Iparművészeti Múzeum épülete 

Mielőtt elkezdődnének a felújítás előzetes munkálatai, a látogatók bejárhatják az épületet, és saját szemükkel láthatják annak jelenlegi, leromlott állapotát.
Duna Nap az újbudai Duna-parton

Duna Nap az újbudai Duna-parton 

Egész napos vízparti programok, zene, játékok, közös piknik és nyári Duna-parti hangulat.
MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor

MaReSz kutatás: ilyen most a hazai rendezvényszektor 

Növekvő piac, gyorsuló digitalizáció és erősödő fenntarthatósági szemlélet jellemzi a hazai rendezvényágazatot.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.