Adó van, volt és lesz, így egy adótanácsadónak mindig lesz munkája!

Az emberiség történetében alig akadt olyan időszak, amikor ne kellett volna valamilyen formában adózni. Természetesen ma már nem terményekben mérik az adóterheket, hanem súlyos forintokban. Ugyanakkor minden jóval bonyolultabbá vált, és természetesen mindenkinek az a célja, hogy a törvény adta kereteken belül a lehető legkevesebbet adózza, vagy legalábbis optimalizálja az adóit.  

Mivel a rendszer folyamatosan változik, a szabályok állandóan alakulnak, így nem csoda, ha igény van arra, hogy legyenek adótanácsadók, akik segítenek eligazodni a NAV útvesztőiben. Ha érzel magadban elég affinitást ehhez, akkor feltétlenül olvasd tovább cikkünket!

Miért jó egy egy jó adótanácsadó?

Persze nem  elég elvégezni a Tanfolyam.hu adótanácsadó képzését, érteni és szeretni is kell ezt a szakmát ahhoz, hogy valóban jó lehess benne. Mert a felelősség nagyon nagy: cégek és magánszemélyek bízhatnak meg benned és a tudásodban, és az ő forintjaik bánják, ha nem a megfelelő módon intézed a az ügyeiket.

Éppen ezért alapos képzésben részesülsz majd a fent említett képző szervezésében, hogy minden lehetséges variációt ismerj, és olyan legális (!) kiskapukat is tudj javasolni, amivel az ügyfeleid jól járnak. Egy jó adótanácsadó rengeteget segít spórolni, tudja, hogy mikor meddig lehet halasztani, variálni, és a sok lehetőség közül melyiket érdemes leginkább választani.

Fontos, hogy a képzés megkezdéséhez érettségi bizonyítványra, valamint szakmai előképzettségre is szükséged lesz, ugyanis valóban nem mindenki tudja átlátni a jogszabályok útvesztőjét, valamint a különféle könyvelési terminus technicusok is sok embernek feladják a leckét.

Mire számíts a képzés során?

Meglehet, hogy egy kicsit inadba szállt a bátorságod, ugyanakkor arra biztatunk, hogy mindenképp vágj bele a Tanfolyam.hu képzésébe, hiszen egy jó adótanácsadóra mindig szükség van.

Amellett pedig a szakmai előmenetel miatt már kevesebb új ismerettel kell megbirkózni, így egészen biztosan nem fog majd problémát okozni, hogy a következő modulok által jelentett akadályokat sikerrel vedd:

  • A gyakorlatba átültetett jogi feladatok elvégzése lesz egy fontos rész.

  • A számviteli ismeretek jelentik majd mindennek az alapját.

  • Ismerned kell az adóigazgatás általános és speciális szabályait.

  • Tisztában kell lenned a forgalmi adókkal, a jövedéki adóztatással és a vámismeretekkel.

  • El kell mélyedned a jövedelemadózás és a járulékfizetés mikéntjében.

  • Ugyanakkor ismerned kell az egyéb adókat és az illetékeket is.

  • Sőt, az adótanácsadás, illetve a hozzá kapcsolódó kommunikáció is egy fontos szelete lesz a kurzusnak.

Amint látod, bőven lesz mit tanulni!

Ellenőrizd, hogy megfelelő-e a végzettséged, tudod-e igazolni a szükséges gyakorlatot, és ha minden rendben van, akkor máris kezdetét veheti a közel 500 órás képzés, amelyen személyesen nem, online viszont mindenképpen meg kell jelenni!

 


A termálturizmus valósága Budapesten

A termálturizmus valósága Budapesten 

A gyógy- és termálturizmus egyre fontosabb szerepet tölt be, ugyanakkor számos kihívással is szembesül, mint a fenntarthatóság, a piaci elvárások, az orvosi validáció, a vendégigények és a nemzetközi versenyhelyzet.
Jön a VéNégy Fesztivál

Jön a VéNégy Fesztivál 

Július első napjaiban, Nagymarosnál.
Javult a természetes fürdővizeink minősége

Javult a természetes fürdővizeink minősége 

A 2024-ben 288 természetes fürdővizet tartottak nyilván Magyarországon. Ezek közül 193 kiváló, 58 jó és 4 tűrhető minősítést kapott.
Itt a friss TKI index

Itt a friss TKI index 

2025. májusban a turisztikai cégek 70 százalék szolgáltatási árainak növekedéséről számolt be az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan az előző év azonos időszakához mérten.
Határon átívelő turisztikai egyesület született

Határon átívelő turisztikai egyesület született 

Megalakult a Fernenet – új határon átnyúló turisztikai egyesület a Fertő-tó térségében.
Életműkiállítás a belvárosi galériában

Életműkiállítás a belvárosi galériában 

Grandiózus életműkiállítással indítja útjára a nyarat a Virág Judit Galéria.
Megújult a legendás gemenci kőkereszt

Megújult a legendás gemenci kőkereszt 

A település központi részén, az árvízvédelmi töltés mellett, az egykori keselyűsi csárda előtt álló emlékművet bárki megcsodálhatja.
Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen 

Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.