Budapestre költözik Törökország

Péntektől ünnepeli egyéves budapesti jelenlétét a Yunus Emre Enstitüsü Budapesti Török Kulturális Központ, a születésnap alkalmából a török kultúra színes tárházával várják az érdeklődőket.

A központ hétfői közleményében kifejtették: 2013. szeptember 12-én ünnepélyes keretek között adták át az Andrássy úti Yunus Emre török kulturális központot. Az intézmény azóta több száz, a török kultúra iránt érdeklődő számára vált kultikus helyszínné, ahol változatos és izgalmas programokkal találkozhatnak.

A születésnap alkalmából pénteken a Muzikum Klub ad otthont a Cazova dzsessztrió koncertjének. Seren Akyoldas (vokál) és Onur Nevsehir (zongora) 1996 óta zenélnek együtt, és már több száz koncertet adtak Isztambulban és a világ más pontjain. Első alkalommal látogatnak Budapestre, kiegészülve Efe Adnan Demiral gitárművésszel.

Zenés felvonulás az Andrássy úton

Szombaton a programok színes kavalkádja fogadja majd a török kultúra szerelmeseit. Részt vehetnek az Andrássy út és a Bajcsy-Zsilinszky utca kereszteződésénél 15 órakor induló látványos zenés felvonuláson, évfordulós tortát kóstolhatnak, majd török hangszerkiállítást nézhetnek meg az intézetben. Később az Ethnosound hangszerbolt jóvoltából egyedi zenei workshopon vehetnek részt az előzetesen jelentkezők. Az órán a török dobbal, a darbukával ismerkedhetnek meg.

Guessous Majda Mária népzenész két koncertet is ad ezen a napon. Először a török népzene és hangszerek megismertetésére férjével, Boros Gerzson Dáviddal zenél, majd később, a Liszt Ferenc Zeneakadémián végzett Basak Dilara Özdemir zongoraművésznővel adnak a népzene és a klasszikus zenei hangzásvilág kapcsolódásával újszerű koncertet.

Jövő kedden, szeptember 16-án 20 órától a Random Trip koncertsorozathoz kapcsolódva Ertan Sahin balkán népzenész és szuzafonista ad koncertet az A38 hajón.

A Törökországot, a török nyelvet, kultúrát, művészetet és történelmet bemutató programokat szervező, több hasonló jellegű intézménnyel nemzetközi kulturális együttműködést folytató Yunus Emre hálózatnak jelenleg 33 központja működik világszerte Brüsszeltől Tokióig és Londontól Marokkóig.

Forrás: MTI


Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján

Tudomány, művészet és szenvedély az idei Műtárgyak Éjszakáján 

Idén a tudomány és a művészet kapcsolata a rendezvény kiemelt témája.
Idén újra: Öböl-átúszás Tihany és Balatonfüred között

Idén újra: Öböl-átúszás Tihany és Balatonfüred között 

A rendezvény célja nem csupán a sport, hanem a természet, az élmény, a hagyomány és az értékek ünneplése.
Programkavalkád a Tokaj Fesztiválkatlanban

Programkavalkád a Tokaj Fesztiválkatlanban 

Huszonöt programmal várja nyáron látogatóit az ország egyik legnagyobb szabadtéri színháza, a Tokaj Fesztiválkatlan.
Jön: háború utáni és kortárs művek aukciója

Jön: háború utáni és kortárs művek aukciója 

Keserü Ilona drámai képe 40 millió forintos kikiáltási árról indul a Virág Judit Galéria árverésén.
 Közel kétezer résztvevő a Tisza-tó körüli kerékpárversenyen

Közel kétezer résztvevő a Tisza-tó körüli kerékpárversenyen 

Új távokkal és felejthetetlen hangulattal ünnepelte 18. születésnapját a BSI kerékpáros eseménye.
Enyhítik a száj- és körömfájásjárvány korlátozása miatt hozott intézkedéseket

Enyhítik a száj- és körömfájásjárvány korlátozása miatt hozott intézkedéseket  

A korlátozáson kívüli területeket érintik a változások.
Ismét ellepték világszerte ismert influenszerek hazánkat

Ismét ellepték világszerte ismert influenszerek hazánkat 

Látogatásuk három napja alatt 22 helyszínen, 30 hazai szolgáltató segítségével mutatják meg hazánk élményeit.
A közlekedés napját szimulátorral és élménykamionnal ünnepli a szentendrei múzeum

A közlekedés napját szimulátorral és élménykamionnal ünnepli a szentendrei múzeum 

A BKV – a Magyar Autóklubbal együttműködve – az idén is csatlakozik a közlekedési kultúra napja programsorozathoz.
Új feladatkörök és bővülő csapat a Kartago Tours-nál

Új feladatkörök és bővülő csapat a Kartago Tours-nál 

Új értékesítési vezető érkezett a német hátterű utazásszervezőhöz.
Új vizuális megoldások a Szabadság Szigetén

Új vizuális megoldások a Szabadság Szigetén 

Új fejezet nyílik a Sziget életében, megőrizve a különleges atmoszférát és a változatos programokat, miközben látványos újításokkal is várják a látogatókat.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.