Cikkírópályázatot indít a Turista Magazin

Kedvenc túráddal most nemcsak élményekre, de értékes díjakra is szert tehetsz. A cikkíró pályázat célja a természetjárás népszerűsítése, színvonalának emelése, a túrázás szerelmeseinek hatékonyabb, sokoldalúbb tájékoztatása.

Jól írsz, és ezt szeretnéd megmutatni a nyilvánosságnak is? Kedvenc hobbid a túrázás, és szívesen megosztanád élményeidet másokkal? Most itt a lehetőség! Küldd el a Turista Magazinnak a cikked az alább megadott témák valamelyikében a [email protected] címre, s ha jól szerepelsz, pályaművedet publikálják a Turista Magazin print vagy online felületén.

Nincs más dolgod, mint túrázni, klaviatúrát ragadni, és beküldeni a Turista Magazin szerkesztőségébe az elkészült pályaművedet!

A pályázat nyilvános, arra bárki egyénileg nevezhet.

Kategóriák

1. Túraleírás belföldi helyszínről
A cikk készülhet gyalogos, kerékpáros vagy evezős kategóriában. Olvasmányos stílusban és sokoldalúan mutasd be a hazai úti célt, túraszakaszt!

Fókuszban a természetjárás, a leírásban Magyarország természeti és kulturális értékei, látnivalói, újdonságok, érdekességek szerepeljenek. Szívesen vesszük a szubjektív meglátásokat, az érintett szakaszon szerzett tapasztalatok egyéni megfogalmazását.

Terjedelem: min. 5000, max. 8000 karakter (szóközökkel és bevezető résszel együtt)

2. Túraleírás külföldi helyszínről
A cikk készülhet gyalogos, kerékpáros vagy evezős kategóriában. Olvasmányos stílusban és sokoldalúan mutasd be a külföldi úti célt, túraszakaszt!

Fókuszban Földünk színes, vadregényes tájai, nem mindennapi úti céljai, különleges, akár extrém túrák, expedíciók. A leírásban természeti és kulturális értékek, látnivalók, újdonságok, érdekességek szerepeljenek. Szívesen vesszük a szubjektív meglátásokat, az érintett helyszínen szerzett tapasztalatok egyéni megfogalmazását.

Terjedelem: min. 5000, max. 8000 karakter (szóközökkel és bevezető résszel együtt)

Amit minden íráshoz kér a szerkesztőség:

- A pályamű címe
- Néhány soros, rövid, figyelemfelkeltő bevezető (lead)
- Leíró rész
- Név, e-mail cím és telefonszám (A dokumentum végén kérjük feltüntetni.)

Amit nem kérnek: útikönyvek sablonszövegei, másolás online vagy offline felületekről.

Jelentkezés módja

A részvétel nyilvános és ingyenes, egy személy több kategóriában és több művel is pályázhat. A pályázaton 18. életévét betöltött személy vehet részt, aki kizárólag saját maga által írt, máshol még nem publikált írásával jelentkezhet.

A pályaműveket a [email protected] e-mail címre várják .doc vagy .docx formátumban. A dokumentumot a következőképpen nevezd el (ékezetek nélkül!):
kategória száma_szerző_cím (példa: 1_Kovacs_Jozsef_Barangolas_a_Bakonyban).

A jelentkezéshez név, e-mail cím és telefonszám megadása kötelező, amely adatokat kérjük, a pályamű szöveges része alatt megjeleníteni! Az e-mail tárgya legyen a kategória neve!

A ZSŰRI AUTOMATIKUSAN KIZÁRJA AZOKAT A PÁLYAMŰVEKET, AMELYEK NEM FELELNEK MEG A KIÍRÁSBAN SZEREPLŐ KRITÉRIUMOKNAK!

A pályaművek beküldésének határideje: 2015. június 1.
Eredményhirdetés: 2015. június 30.

Zsűrizés

A cikkek értékelését a Turista Magazin szerkesztősége végzi, külsős zsűritag: Molnár Attila Dávid természetfilmes (filmdzsungel.hu, termeszetfilm.hu).

Díjak

A zsűri döntése alapján minden kategóriában egy-egy kategóriagyőztest, valamint második és harmadik helyezetteket hirdetnek ki. Ezenkívül a zsűri megnevez egy különdíjast is.

I. hely: Salomon termék

II. hely: 3 x 10.000 Ft értékű Tengerszem vásárlási utalvány

III. hely: 3 x kb. 7.000 Ft értékű Dr. Kelen ajándékcsomag

Különdíj: 2 éjszaka/2 fő részére a Galyatető Turistacentrumban

Továbbá minden díjazott egyéves TM-előfizetést és oklevelet nyer.

A nyerteseket e-mailben és telefonon értesítik 2015. június 30-ig.

A díjazott pályaműveken kívül a zsűri által értékesnek ítélt alkotások is – print és/vagy online – publikációs lehetőséget kaphatnak. A jelentkező a pályaműve benyújtásával vállalja a publikálás lehetőségét, valamint azt, hogy honoráriumra nem tart igényt.

Turista Magazin szerkesztőség
1075 Budapest, Károly krt. 11. 7. em.
e-mail: [email protected]


Gyógyvizek birodalma – Hogyan újulhat meg a magyar termálturizmus?

Gyógyvizek birodalma – Hogyan újulhat meg a magyar termálturizmus? 

A gyógy- és termálturizmus egyre fontosabb szerepet tölt be, ugyanakkor számos kihívással is szembesül, mint a fenntarthatóság, a piaci elvárások, az orvosi validáció, a vendégigények és a nemzetközi versenyhelyzet.
Jön a VéNégy Fesztivál

Jön a VéNégy Fesztivál 

Július első napjaiban, Nagymarosnál.
Javult a természetes fürdővizeink minősége

Javult a természetes fürdővizeink minősége 

A 2024-ben 288 természetes fürdővizet tartottak nyilván Magyarországon. Ezek közül 193 kiváló, 58 jó és 4 tűrhető minősítést kapott.
Itt a friss TKI index

Itt a friss TKI index 

2025. májusban a turisztikai cégek 70 százalék szolgáltatási árainak növekedéséről számolt be az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan az előző év azonos időszakához mérten.
Határon átívelő turisztikai egyesület született

Határon átívelő turisztikai egyesület született 

Megalakult a Fernenet – új határon átnyúló turisztikai egyesület a Fertő-tó térségében.
Életműkiállítás a belvárosi galériában

Életműkiállítás a belvárosi galériában 

Grandiózus életműkiállítással indítja útjára a nyarat a Virág Judit Galéria.
Megújult a legendás gemenci kőkereszt

Megújult a legendás gemenci kőkereszt 

A település központi részén, az árvízvédelmi töltés mellett, az egykori keselyűsi csárda előtt álló emlékművet bárki megcsodálhatja.
Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen 

Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.