Lassan két éve, hogy a tihanyi galéria megnyitotta kapuit. Már az indulásnál feltett szándékuk volt, hogy a Kogart-ház a régió egyik kulturális központjává váljon. Ezért tudatosan döntöttek arról is, hogy egy olyan anyaggal nyítják az idei szezont, amit máshol a főszezonban állítanának ki a várható közönségsikere miatt. Ők ezt a vonzerőt a tihanyi szezon kiterjesztésére szeretnék felhasználni, hogy minél hosszabb ideig tartson az az időszak az évben, amikor érdemes Tihanyba látogatni - fogalmazott Fertőszögi Péter művészettörténész, a Kovács Gábor Alapítvány kuratóriumi elnöke a szombati megnyitón.
Minden korosztályt, helyből vagy távolról érkezőket egyaránt örömmel várnak, de ezzel a kiállítással külön is megcélozzák az iskolásokat. A nemzeti művészetünk, az egész magyar művészettörténet szempontjából a romantikában lehetnek azok a gyökerek, amiből a mai napig táplálkozhat a magyar művészet és a magyar kultúra. Ezért az anyaggal be szeretnék mutatni azokat a kezdeteket, amiből a 19. század közepére virágba borult a magyar kultúra. A választást az is motiválta, hogy ez az a stílusperiódus, amivel talán a gyerekeket, fiatalokat, de másokat is a legegyszerűbb idevonzani, mert a történelmi képek, a tájképek, a különböző sztorival rendelkező alkotások mellett számtalan olyan háttér információval gazdagodhatnak, ami továbbszélesíti a látókörüket - mondta a művészettörténész.
Fertőszögi Péter ezt követően bejelentette, hogy a Kogart Tihany és a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány a fentiekre alapozva úgy döntött, a tihanyi kiállítóházat a jövőben tudatosan be akarják kapcsolni az ifjúság művészeti nevelésébe, ezért a diákok mostantól ingyenesen látogatják az intézmény kiállításait.
- Jöjjenek, lássanak magas szintű kiállításokat. Kérjük a pedagógusokat, szülőket, hogy hozzák ide őket, mert ezek a kiállítások számukra is készülnek, róluk is szólnak - fogalmazott a kuratóriumi elnök.
Az ingyenes belépési lehetőség minden diákigazolvánnyal rendelkező gyerekre, fiatalra érvényes, függetlenül attól, hogy csoportosan vagy egyénileg keresi fel az intézményt.
A június 28-ig látható anyagot dr. Bakó Zsuzsanna művészettörténész, a Magyar Nemzeti Galéria nyugalmazott főosztályvezetője ajánlotta az érdeklődők figyelmébe. A megnyitón Tóth József, a Tihanyi Alapítvány kuratóriumának elnöke, a Kőolaj Világtanács elnöke, Szingapúr magyarországi tiszteletbeli főkonzulja mondott köszöntőt.
A Kossuth Lajos utca 10. számú házban - a polgármesteri hivatal szomszédságában - található Kogart Tihany Galériában állandó kiállításon mutatják be a 20. század egyik legnagyobb magyar szobrászának, a nyarakat 1943-tól Tihanyban töltő, 1990-ben elhunyt Borsos Miklós művészetét is.
Diákoknak ingyen! - Rendkívüli bejelentés a tihanyi kiállításon
Hazádnak rendületlenül... címmel nyitottak kiállítást szombaton a Kogart Tihany Galériában a magyar romantika festészetének reprezentatív darabjaiból. A megnyitón egy szenzációszámba menő bejelentés is elhangzott: a galériát mostantól ingyenesen látogathatják a diákok.

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen
Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.

Nyugdíjasok megpróbálják beállítani Phileas Fogg rekordját
Negyven nap, majdnem 30.000 kilométer, 3274 gyalogló.

Kulturális randevú Göcsejben
Az eseménysorozat a göcseji dombok között idén 22 településen több mint 60 programot és közel 100 élményt kínál a „fenntartható lassúság” jegyében.

Indul a nyári szezon a Tisza-tó fővárosában
Ezen a nyáron is rengeteg kalanddal és élménnyel vár Tiszafüred.

Megvan az Év kerékpárútja
Az Év kerékpárútja címet hatodik éve dönti el szavazással a nagyközönség, idén a Murakeresztúr kör nyerte el a címet 2938 szavazattal.

Nosztalgiagőzös és galambröptetés Fehérváron
A pünkösdi hétvégén tovább pezseg a székesfehérvári kulturális élet.

Felgyorsult a Balaton vizének melegedése
A klímaváltozás nemcsak a vízmelegedést hozta el.

Zárva marad a hévízi tófürdő központi épülete
Szigetfürdőt terveznek a látogatóknak.

Új elemekkel bővül Zalaegerszeg legnagyobb fesztiválja
Új elemként belvárosi korzót is nyitnak a helyi kereskedőkkel együttműködve, illetve gimnazisták saját szervezésű programjait is színpadra viszik.

Lesz-e változás jövőre az Utazás Kiállítás megjelenésében és üzenetében?
A beszélgetés résztvevői egyetértettek abban, hogy a 2025-ös kiállítás kapcsán szervezett B2B workshop sikeres volt, amelyet 2026-ban szeretnének továbbfejleszteni.
Interjú

Nagybor vagy semmi
A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk
Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban
Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.