Tájékoztatása szerint az általa életre hívott OBOR - Egy övezet - egy út nevű, brüsszeli bejegyzésű egyesület, amely az új kínai Selyem út elnevezésű kezdeményezéshez csatlakozik a politikai, a diplomáciai, a gazdasági, valamint a turisztikai szektorok egyesítésével.
A politikus elmondta, hogy "a következő 10-15 évben Európa és benne Magyarország számára az lesz az egyik legizgalmasabb kérdés, hogy ki és milyen mértékben tudja a turizmusból befolyó hasznot lefölözni". Ujhelyi István tájékoztatása szerint jelenleg 107 millió kínai turista indul útnak évente, közülük 3,7 millióan választják Európát úti célul. Előrejelzések azt mutatják, hogy 2024-ig 200 millió fölé fog emelkedni a kínai utazók száma, akik minden más turistánál többet költenek majd szállásra, étkezésre és bevásárlásra.
Magyarország vonzó úti cél a kínaiak számára
Hangsúlyozta: Budapest és más magyarországi turisztikai célpontok nagy fejlődési lehetőségek előtt állnak, ha sikerül kihasználni a kínai turizmusban rejlő lehetőségeket.
Magyarország a versenyben előkelő helyen áll, mert a kínaiak számára ismert és vonzó célpont Budapest. "Ha hajlandóak vagyunk pénzt fordítani az ágazat fejlesztésére, az felmérhetetlen bevételt jelenthet az országnak" - fogalmazott.
Navracsics Tibor, az Európai Bizottság oktatásért, kultúráért, ifjúságpolitikáért és sportügyért felelős biztosa a rendezvényen azt mondta, hogy az OBOR-együttműködés lényeges területeket átfogó kezdeményezés az Európai Unió és Kína között.
Véleménye szerint lehetőség van arra, hogy az eddigi 3,7 millió kínai turista számát tovább növelje Európa akár a fesztiválok szervezésével, akár az Európa kulturális fővárosa kezdeményezés által.
Reményét fejezte ki, hogy a szerdán elindított együttműködés pár éven belül jelentős és szoros kulturális és turisztikai kapcsolatokat fog eredményezni, lehetőségeket nyújtva Magyarország számára is.
Forrás: MTI