A vasúttársaság vállalta, hogy megszervezi és lebonyolítja a gyakorlati képzést, valamint átadja a hallgatók számára mindazokat az ismereteket, amelyek a szakma elsajátításához szükségesek. A főiskola biztosítja a tanulók elméleti képzését, illetve az ehhez szükséges tárgyi és személyi feltételeket. A MÁV a diákokkal hallgatói szerződést köt, ennek keretében vállalja gyakorlati oktatásukat és szakirányú fejlesztésüket. A vállalatvezetés nem titkolt célja az is, hogy az együttműködéssel hosszabb távon is biztosítsa a cégcsoport számára a magasan képzett munkaerő utánpótlását.
A szerződés aláírásakor Dávid Ilona hangsúlyozta: „A MÁV-csoport most először kapcsolódhat be a felsőfokú oktatás keretében a tényleges szakmai képzésbe. A Dunaújvárosi Főiskolával kötött megállapodásnak köszönhetően a jövőben olyan pályakezdő munkatársak csatlakozhatnak a vasúttársasághoz, akik tanulmányaik során már megismerték vállalatunk munkafolyamatait, tisztában vannak a rájuk váró kihívásokkal és megfelelő gyakorlati tudással rendelkeznek szakterületükön.” A nemzeti vasúttársaság vezetője hozzátette: örvendetes, hogy a felsőoktatásban egyre nagyobb szerephez jutnak a munkáltatói és a munkaerőpiaci szempontok, a MÁV-csoport pedig nyitott a hasonló együttműködésre más felsőoktatási intézményekkel is.
Dr. András István szerint a megállapodásnak köszönhetően a Dunaújvárosi Főiskola olyan szakembereket tud majd a vasúttársaság rendelkezésére bocsátani, akik a gyakorlatban is megállják a helyüket. „Az együttműködés lehetőséget biztosít a MÁV-csoport munkatársaival közösen kidolgozott tárgyak oktatására, valamint különböző vasúti szakirányok, specializációk bevezetésére” – mondta a főiskola rektora.
A hallgatók a 2016/2017-es tanévtől vehetnek részt a Dunaújvárosi Főiskola és a MÁV-csoport duális képzésében.
Forrás: Turizmus Online