Háromszáz féle pálinka egy helyen

A népzene és a néptánc kerül a középpontba a szeptember 16. és 18. között tartandó Magyar Hagyományok Fesztiválján a győri Dunakapu téren, a rendezvénnyel egy időben tartják a kilencedik Pálinkafesztivált, amelyen mintegy háromszáz féle nedűt lehet megkóstolni - közölte a szervező Győri Művészeti és Fesztiválközpont igazgatója.

Serfőzőné Tóth Andrea a programokat részletezve elmondta, hogy a hagyományok fesztiválja pénteken délután felvonulással indul: a Magyar Dudazenekar a Megyeházától a Baross úton keresztül vonul a Dunakapu térre, ahol koncertet adnak és táncházat rendeznek. A Magyar Dudazenekar 1989-ben alakult meg, azóta idehaza és külföldön is rendszeresen fellépnek.

Az este nyolc órai megnyitót követően Rendhagyó Prímástalálkozó lesz, amelyen a magyar zenei élet kimagasló egyéniségei - Korpás Éva, Tintér Gabriella, Balogh Kálmán, Both Miklós, Doór Róbert, Dresch Mihály, Lakatos Róbert, Mester László, Pál István Szalonna és Vizeli Balázs - muzsikálnak együtt. Különböző zenei műfajokat képviselnek, közös zenei anyanyelvük azonban a magyar népzene.

Aznap este a győri kulturális élet egyik meghatározó népzenei együttese, a Cserefa zenekar moldvai zenéket ad elő és táncházat tart a Köcsögök és Dudák táncegyüttessel.

Szombaton délelőtt néptáncfelvonulást tartanak, a menetben a Szanyi és a Szili Néptáncegyüttesek gyermekcsoportjai vonulnak a Megyeházától a Dunakapu térre, ahol győri, környékbeli és rábaközi néptáncsoportok lépnek fel. Az estét Herczku Ági és a Banda, valamint a Margaret Island zenekar koncertjei zárják.

Vasárnap délelőtt a legkisebbeké lesz a főszerep: Gulyás László vándorgarabonciás mesél nekik. Délután a 2013-ban alakult, fővárosi Tázló együttes mutatja be a moldvai csángó népzene változatos világát. Őket követi Pálházi Bence Bandájának koncertje, a vasárnap estét Szabó Balázs és Bandája zárja.

A Pálinkafesztiválon mintegy háromszáz féle pálinkát lehet majd kóstolni, amelyek közvetlenül a pálinkát előállító manufaktúrákból, illetve cégektől érkeznek. A kiállítói házakban pálinkafőző-mesterekkel és szakértőkkel is alkalom nyílik majd a beszélgetésre.

A három nap alatt a Dunakapu téren folyamatosan lesz kézműves és népi játszóház, de kézműves bemutatókat is rendeznek, amelyeket az ország különböző pontjairól érkező mesterek mutatnak be.

Forrás: MTI


Digitális színház, történelmi tárlat és időutazás: nyílik a Time Machine

Digitális színház, történelmi tárlat és időutazás: nyílik a Time Machine  

Április 8-án Budapest legújabb attrakciója egy egyedülálló időutazásra hív.
Nyomozós játék, cellalátogatás, börtönkoszt, tombolanyeremények a Várbörtönben

Nyomozós játék, cellalátogatás, börtönkoszt, tombolanyeremények a Várbörtönben 

Egyéves születésnapját igencsak különleges módon ünnepli a veszprémi Várbörtön Látogatóközpont.
Békéscsabán kezdődik a tavaszi fesztivál

Békéscsabán kezdődik a tavaszi fesztivál 

Csaknem harminc rendezvényt kínál a Békéscsabai Tavaszi Fesztivál.
Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben

Ennyit költött a rendezvényszektor 2024-ben 

A rendezvényszektor vállalati eseménymarketing piacának árbevétele 2024-ben 78,4 milliárd forint volt és 4,3 százalékos növekedést mutatott.
Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum

Különleges programokkal ünnepel a Folly Arborétum 

Idén 120 éves a badacsonyörsi botanikus kert.
Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön

Hagyományőrző húsvéti napok Matyóföldön 

Matyó Húsvét Mezőkövesden április 20-21-én.
Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum

Ilyen lesz a Debrecenbe költöző Természettudományi Múzeum 

Eredményt hirdettek a múzeum megjelenésére kiírt pályázaton: az első helyet a világ egyik vezető irodája szerezte meg.
A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház

A Káli-medence egyik legkisebb településére költözik nyáron a Thália Színház 

Július 5. és augusztus 17. között Salföldön várják a közönséget.
Újra nyit a Dinó Park

Újra nyit a Dinó Park 

Megkezdi az idei szezont Budapest egyik kedvenc élményparkja, a DinoPark KÖKI 25 helyszínnel és 80 dinoszaurusszal várja látogatóit.
Majomtúra a Richter Safari Parkban

Majomtúra a Richter Safari Parkban 

Pénteken nyitja meg újra kapuit a nagykőrösi Richter Safari Park, ahol az idei szezonban majomtúra is várja az érdeklődőket .

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.