Hazai turisztikai kutatások egy helyen

2014 májusában indította útjára a Magyar Turizmus Zrt. az itthon.hu honlap szakmai oldalainak Turisztikai kutatások adatbázisa című menüpontját, ahol a magyarországi turizmust érintő aktuális kutatásokról tájékozódhatnak az érdeklődők.

A Magyar Turizmus Zrt. a döntéshozók, az akadémiai kutatók és a gyakorlati szakemberek közötti együttműködést egy kutatási projekt adatbázis kialakításával is segíteni kívánja. A társaság honlapjának szakmai oldalain 2014 májusa óta elérhető, felhasználóbarát módon megjelenített adatbázisban a kutatásért felelős szakemberek – önkéntes alapon – megjeleníthetik aktuális, illetve 2012-ben vagy 2013-ban lezárult projektjeik főbb adatait.

A kutatóműhelyek, oktatási intézmények és profitorientált vállalkozások a náluk zajló kutatásokról a turisztikai szakma széles körét tájékoztathatják, aminek eredményeként kutatásaikat népszerűsíthetik. A tudásmegosztást célzó adatbázis ezen kívül kiváló lehetőséget teremt, hogy a turisztikai kutatásokat végző szakemberek más vizsgálatok eredményeire építve alakíthassák jövőbeni programjaikat, a platform továbbá remélhetőleg az érintettek közötti párbeszédhez, új együttműködések kialakításához is hozzájárul.

A kutatási eredményeket felhasználó döntéshozók, piaci szereplők, köztük a magyarországi turizmusban kulcsfontosságú szerepet betöltő kis- és középvállalkozások egy helyen tájékozódhatnak az aktuális vizsgálatokról, amelyek eredményei a mindennapi munkájukhoz is értékes információkkal szolgálhatnak.

Az adatbázist a Magyar Turizmus Zrt. folyamatosan frissíti, a részletes információk és támogató dokumentumok (kitöltési útmutató, űrlap) ide kattintva olvashatók.

A magyarországi turizmusról további érdekes tanulmányok, cikkek olvashatók a Magyar Turizmus Zrt. gondozásában 1997 óta megjelenő Turizmus Bulletin szakmai és tudományos folyóiratban, ami ingyenesen elérhető ide kattintva.


Gyógyvizek birodalma – Hogyan újulhat meg a magyar termálturizmus?

Gyógyvizek birodalma – Hogyan újulhat meg a magyar termálturizmus? 

A gyógy- és termálturizmus egyre fontosabb szerepet tölt be, ugyanakkor számos kihívással is szembesül, mint a fenntarthatóság, a piaci elvárások, az orvosi validáció, a vendégigények és a nemzetközi versenyhelyzet.
Jön a VéNégy Fesztivál

Jön a VéNégy Fesztivál 

Július első napjaiban, Nagymarosnál.
Javult a természetes fürdővizeink minősége

Javult a természetes fürdővizeink minősége 

A 2024-ben 288 természetes fürdővizet tartottak nyilván Magyarországon. Ezek közül 193 kiváló, 58 jó és 4 tűrhető minősítést kapott.
Itt a friss TKI index

Itt a friss TKI index 

2025. májusban a turisztikai cégek 70 százalék szolgáltatási árainak növekedéséről számolt be az elmúlt 3 hónapra vonatkozóan az előző év azonos időszakához mérten.
Határon átívelő turisztikai egyesület született

Határon átívelő turisztikai egyesület született 

Megalakult a Fernenet – új határon átnyúló turisztikai egyesület a Fertő-tó térségében.
Életműkiállítás a belvárosi galériában

Életműkiállítás a belvárosi galériában 

Grandiózus életműkiállítással indítja útjára a nyarat a Virág Judit Galéria.
Megújult a legendás gemenci kőkereszt

Megújult a legendás gemenci kőkereszt 

A település központi részén, az árvízvédelmi töltés mellett, az egykori keselyűsi csárda előtt álló emlékművet bárki megcsodálhatja.
Indul a Muslinca Bringakör

Indul a Muslinca Bringakör 

A Muslinca Bringakör egy ingyenes, játékos, felfedező jellegű kerékpáros kihívás.
 Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén

Érdekes belföldi úti célok a hosszú hétvégén 

Siófok a legnépszerűbb pünkösdi úti cél belföldön az egyik szállásfoglaló portál friss foglalási adatai szerint a közelgő hosszú hétvégén.
Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen

Közel félezer pályázat az idei Virágos Magyarország versenyen 

Az országos környezetszépítő verseny legnépszerűbb kategóriái 2025-ben az Év főtere és az Év fasora.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.