A Global Destination Sustainability Movement nemzetközileg elismert vezetője, Guy Bigwood és kollégája, Bella Shahsuvaryan több mint száz desztinációval végzett munka során szerzett tapasztalatát hozta el Budapestre. A találkozó kivételes lehetőséget teremtett a külföldi jó gyakorlatok megismerésére. A nemzetközi üzleti események piaci trendjeibe és a regeneratív turizmus koncepciójába történő bevezetést követően, közös műhelymunka során térképezték fel az aktuális tapasztalatokat, kihívásokat és lehetőségeket, azonosították a fókuszpontokat a fenntartható üzleti események megvalósítására, valamint egy gyakorlati példán keresztül modellezték, miként lehetne egy több ezer fős kongresszust fenntartható szempontok mentén megszervezni.
A Crowne Plaza-ban rendezett eseményen magyar példákról is hallhattak a résztvevők. Szilágyi Artúr éghajlatvédelmi szakértő a WWF Magyarország Élőhely-rekonstrukciós programjának pilléreit ismertette, Nagy Julianna ügyvezető és Adriány Csenge projektmenedzser (InnoTime Hungary) Veszprém Európa Kulturális Fővárosa és a környező desztinációk példája mentén beszélt a fenntartható turizmushoz szükséges előkészítő feladatokról, Karakasné Dr. Morvay Klára a Zöld Szekció vezetője, a Zöld Szálloda pályázat zsűrielnöke (MSZÉSZ) pedig a Zöld Szálloda Díj kezdeményezés részleteit tárta a Convention Bureau partnerei elé.
„Türelmes és stratégiai építkezés vezetett a mostani remek workshopig. A fenntarthatóság eszméje működésünk első pillanatától áthatotta munkánkat. Az élvonalbeli desztinációk példáját követve teljesítettük a GDS képzését a tavalyi évben, majd idén tavasszal önálló fejezetet szenteltünk a témának általános stratégiánkban, szeptemberben pedig európai versenytárs országok elismerése mellett megnyitottuk fenntarthatósági koordinátor pozíciónkat. Szintén az idei év fontos munkája volt, hogy állami, fővárosi, szakmai szervezetek együttműködésével elindítottuk Budapestet a GDS indexálás folyamatán. A workshop nyitány volt a speciálisan működő és sokezres résztvevő szám miatt nagy, negatív környezeti lábnyomot hagyó rendezvény ágazat fenntarthatóvá, sőt regeneratívvá alakításának hosszú, erőfeszítést igénylő, de felemelő útján. Nagyszerű volt együtt gondolkodni az elkötelezett, lelkes hazai szolgáltató partnerekkel!” – fogalmaz Békefi Anna szakmai igazgató.