Integrált területi program a Balaton fejlesztésére

A Balaton Fejlesztési Tanács az új uniós pénzügyi ciklusnak megfelelően véglegesítette a régió következő hét évre szóló fejlesztési céljait, irányait és tartalmát, de a támogatási rendszer pontos formája csak a még hiányzó felsőbb szintű döntések megszületése után alakulhat ki.

A dr. Bóka István elnök vezetésével Balatonfüreden tartott pénteki ülésen megerősítettek több olyan, korábban már jóváhagyott tervezési dokumentumot, ami a közelmúltban már szerepelt a testület előtt, de egyes helyi javaslatok, illetve kormányzati döntések miatt most vált véglegessé a tartalmuk. Így többek között a tanács jóváhagyta a Balaton Kiemelt Üdülőkörzet 2014-2020-as időszakra szóló fejlesztési koncepcióját és a területfejlesztési programját.

Új dokumentumként fogadták el az ülésen a Balaton Integrált Területi Program tartalmi elemeit, és egyben megbízták a munkaszervezetet a program részletes kidolgozásával. Az így kialakuló anyag jóváhagyására felhatalmazták a BFT elnökét.

10% fölé emelnék a turizmus részesedését a GDP-ből

A dokumentumok szerint a balatoni térségben az országos átlagnál nagyobb gazdasági növekedéssel, munkahelyteremtéssel számolnak. A fő "támadási irányok" egyike a turizmus, aminek fejlesztésével hozzá akarnak járulni ahhoz, hogy az ágazat jelenlegi 8-9 százalékos GDP-részesedése 10 százalék fölé emelkedjen. Emellett fontos szempont az is, hogy a helyben élők megfelelő munkahelyekkel rendelkezzenek, a vállalkozások, helyi termékeket előállítók optimális gazdasági környezetben végezhessék munkájukat. Javítani akarják a magasabb végzettséggel rendelkezők lehetőségeit is innovációs központok létesítésével és az otthonról végezhető távmunka erősítésével.

Az integrált területi program tartalmi elemei között több más mellett a kerékpáros, vitorlás és sportinfrastruktúra fejlesztése, kétezerfős rendezvényközpont létesítése, egész családnak egynapos szórakozást nyújtó témapark létesítése, a strandok és azokon belül fürdőházak fejlesztése, gyógyászati központok kialakítása, egészségipari kutatások és a helyi kötődésű mezőgazdasági termelés bővítése, valamint a térség vízgazdálkodásának fejlesztése szerepel.


Ötéves a különleges nemzetközi kiállítótér

Ötéves a különleges nemzetközi kiállítótér  

Miközben az immerzív élményeket kínáló spanyol márka, az IKONO világszerte ötödik születésnapját ünnepli, a budapesti helyszíne is mérföldkőhöz érkezett.
Százezrek járták a kiállítói helyeket a Múzeumok Éjszakáján

Százezrek járták a kiállítói helyeket a Múzeumok Éjszakáján 

Évről-élvre töretlen népszerűségnek örvend hazánk legnagyobb kulturális rendezvénye, a Múzeumok Éjszakája.
A Velencei-tó gyorsabban melegszik, mint a levegő

A Velencei-tó gyorsabban melegszik, mint a levegő 

Megvizsgálták, hogy a tó mely évszakban melegedett a legjobban, és ez mennyire függ a levegő hőmérsékletétől.
Értékes műalkotások és ékszerek Balatonfüreden

Értékes műalkotások és ékszerek Balatonfüreden 

A Balatonhoz költözik a művészeti világ krémje.
A pop királyának relikviája Budapesten

A pop királyának relikviája Budapesten 

Különleges relikviával lepi meg a Madame Tussauds Budapest Michael Jackson rajongótáborát.
Új vezető a Magyar Turisztikai Ügynökségnél

Új vezető a Magyar Turisztikai Ügynökségnél 

Váratlan vezetőváltás történt a Magyar Turisztikai Ügynökségnél.
Jön Budapest egyetlen éjszakai félmaratonja

Jön Budapest egyetlen éjszakai félmaratonja 

A futóest különlegessége abban rejlik, hogy minden táv napnyugtakor, garantáltan sötétben indul.
A hazai kreatív tervezői szakma is képviseltette magát a rangos filmes gálán

A hazai kreatív tervezői szakma is képviseltette magát a rangos filmes gálán 

Június 21-én a MOZ.GO Magyar Mozgókép Fesztivál a Balatonfüred Kongresszusi Központban.
Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben

Idén nyáron is fesztiválhangulat a veszprémi Gyárkertben 

A nyár folyamán hétvégenként a hazai zenei élet kiemelkedő előadói, legendái lépnek majd színpadra.
Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja

Teljes a STRAND Fesztivál zenei programja 

Bejelentették a teljes zenei programot a STRAND Fesztivál szervezői.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.