Mikor hódítja el Füred Siófoktól a második helyet?

A Balatontipp.hu számításai szerint Balatonfüred megelőzheti Siófokot a vendégéjszakák számában, ha az idei év is a 2017-hez hasonlóan alakul a balatoni régióban. Az idei nyertesek Hévíz, Siófok, Balatonfüred, Zalakaros.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

A portál a KSH adatbázisára építve 45 balatoni településből azt a huszonkilencet vizsgálta, ahol legalább az utóbbi kettő évben elérhetőek voltak az adatok és összes forgalmuk meghaladta a 25 ezer vendégéjszakát. A sort megint csak Hévíz vezeti toronymagasan 1 130 157 vendégéjszakával. 7%-kal több, mint tavaly, 5%-kal nagyobb növekedés a régiós átlagnál. 9,4%-kal nőtt a külföldi vendégéjszakák száma (697 162), míg a belföldieké 432 995 lett. Ez 3 százalékkal haladja meg az előző évit.

706 774 vendégéjszakával Siófok a második, vezetve a parti települések versenyét. De a külföldi vendégéjszakák növekedése ellenére is csökkent a teljes szám, 8,6 százalékkal. Ugyanakkor Balatonfüredé 70 ezerrel emelkedett. Ezzel Füred ott lohol a déli parti város nyomában 693 562 éjszakájával. A különbség mindössze 13! 

- Nem kell nagy bátorság annak megjósolására, hogy ezekkel a tendenciákkal az idei év végén átalakulhat a dobogósok sorrendje - fogalmaz  portál.

Zalakaros az idén is minden területen javított. Az 553.678 éjszakás 2017-es forgalma 10,7 százalékkal jobb az előző évinél. A 133.737 éjszakás külföldi forgalom 12,6 százalékos emelkedést mutat, a 419.941 beföldi 10,1 százalékot.


Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden

Több ezer műtárgyat állítanak ki Balatonfüreden 

Július végén nyit a Füred Art Week rendezvény.
Jön a Balaton-átevezés

Jön a Balaton-átevezés 

Június 27-én immár kilencedik alkalommal rendezik meg a MOL Balaton-Átevezést.
Utcazenészek lepik el Budapestet

Utcazenészek lepik el Budapestet 

Budapest Play címmel szerveznek utcazenész-feszivált idén nyáron a fővárosban.
Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest

Zenei műfajok kavalkádja: jön a KeszthelyFest 

Teljes a 2026-os KeszthelyFest programja.
Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről

Balatontól Krakkóig: közös gondolkodás a turizmus jövőjéről 

2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának.
TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással

TKI: javuló konjunktúra bővülő foglalkoztatással 

Az index értéke az előző havi erős csökkenés után nőtt az év hatodik hónapjában.
Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál

Strandok, amelyek nem nyitnak ki idén a Velencei-tónál 

Egyre súlyosabb a helyzet a Velencei-tó körül.
    Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között

Osztrák utazók: Magyarország a legkedvezőbb közeli úti célok között 

Magyarország továbbra is az egyik legkedvezőbb ár-érték arányú úti cél az osztrák turisták számára.
Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl

Ismét megtelt úszókkal a Lágymányosi-öböl 

Kétezren úsztak a kánikulában a 4. MOL Campus Öbölúszáson.
Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén

Vezetőváltás a Martfű Thermal Spa élén 

Új vezető irányításával folytatja működését a Martfű Thermal Spa.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.