MUISZ elnökségi ülés a Continental Hotel Budapest szállodában

 A Magyar Utazási Irodák Szövetsége 2016. június 9-én elnökségi ülést tartott, melyhez a helyszínt a Continental Hotel Budapest biztosította. Az elnökségi tagokat köszöntötte Géher Zoltán, a szálloda igazgatója, valamint Jakab Gábor értékesítési igazgató.

Az elnökségi ülésen dr. Erdei Bálint elnök beszámolt az elmúlt időszak eseményeiről, többek között a turistabuszok várbehajtásával kapcsolatos fejleményekről, és tájékoztatta az elnökség tagjait, hogy több alkalommal is körlevélben kérte a MUISZ a tagjait, mondják el véleményüket, konstruktív javaslatukat a 2 hetes tesztidőszak alatt felmerült tapasztalatukról. Az elküldött észrevételek alapján a Szövetség újabb javaslatokat fog tenni a döntéshozókkal történő következő egyeztetésen.

Az elnökségi tagok tanulmányozták a Metropolitan hallgatói által készített, valamennyi regisztrált utazási irodára vetített statisztikai anyagot, mely további átdolgozást és néhány kiegészítést követően segítséget nyújthat az utazási irodák működésére vonatkozó elemzések elkészítésében.

Ugyancsak kiemelt témaként szerepelt - az év végi tisztújító közgyűlés előkészítéseként - a bizottsági rendszer felülvizsgálata, esetleges átszervezése, melyhez egy stratégiai munkacsoport felállítására van szükség, követve ezzel is az európai szövetségek gyakorlatát. Erre azért is van nagy szükség, mert egyre több tagiroda jelzi, szívesen részt vennének a MUISZ munkájában, ehhez azonban egy megújult szervezeti forma elengedhetetlen. Hamarosan kérdőív formájában fordul a MUISZ tagjaihoz véleményüket várva a témában.

A tervek szerint júliusban lesz a következő MUISZ vacsora, melyre ezúttal a Szövetség rendkívüli tagja, a Bringóhintó biztosítja a helyszínt a Margitszigeten, ahol ismét izgalmas, érdekes előadások várhatóak, de most elsősorban egy igazi nyáresti, kötetlen beszélgetős rendezvény a cél.


Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények

Utazás 2025 kiállítás: fókuszban a különleges élmények 

Az idei évben különös figyelmet kap a Balaton négyévszakos turizmusa, míg a nemzetközi vendégek közül Szlovákia mutatkozik be különleges gasztronómiájával és kulturális örökségével.
 Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon

Most először: nemzetközi snowboard verseny Magyarországon 

Látványos nemzetközi snowboard-verseny, tökéletes hó és minden pályán zavartalan nyitvatartás várja a sízőket a hétvégén Mátraszentistvánon.
Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban

Hosszabb a balatoni STRAND Fesztivál, mint korábban 

Egy nappal hosszabb lesz a STRAND Fesztivál.
NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés

NGM: díjmentes marad a szálláshely-minősítés 

Visszavonják a társadalmi egyeztetésre bocsátott rendelettervezetet, amely a szálláshely-minősítési tevékenységhez kapcsolódó igazgatási szolgáltatási díjak szabályozását célozta.
Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen

Sétálójeggyel nyit újra a szentendrei Skanzen 

A Skanzen házaiba ugyan még nem térhetünkk be, de sétálhatunk, túrázhatunk a Duna-Ipoly Nemzeti Parkhoz tartozó 75 hektáros területen.
Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából

Vegyes ízelítő a 2025-ös HoReCa Design Kiállítás választékából 

Az idei HoReCa Design Kiállítás, amely a Bútor, Lámpa, Dekor Kiállítás részeként látogatható, számtalan innovatív és különleges termékkel várja a szakmai érdeklődőket.
Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet

Csendes Olivér: a hazai turizmus idén is húzóágazat lehet 

Az Utazás kiállítás szakmai napján a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) szervezésében megrendezésre kerülő konferencián a hazai turizmus szereplői osztották meg tapasztalataikat.
Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban

Kicsi gazdák, nagy kalandok: egyedülálló farsang a múzeumban 

A Mezőgazdasági Múzeum szervezői egyedülálló farsangi kalandra hívják a családokat 2025. március 1-jén a Vajdahunyad várába. Egy napra gyermekeinkből lehet tehenész, lovász, gabonatermesztő vagy szatócsboltos.
PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások

PwC: erősödő bizalom a világgazdaságban, óvatos vállalati várakozások 

A hazai cégvezetők 70 százaléka számít globális gazdaság gyorsulására, 60 százalék a hazai gazdasággal kapcsolatban is optimistán nyilatkozott, míg saját vállalata növekedésében mindössze 39 százalék bízik.
Így zajlott a jubileumi BCEFW

Így zajlott a jubileumi BCEFW 

A Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) az elmúlt években a régió egyik legjelentősebb divateseményévé vált, a 15. szezon pedig minden eddiginél színesebb programmal és új nemzetközi együttműködésekkel ünnepelte a közép-európai divatot február 10-16. között.

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.