Talán a legnagyobb siker, hogy tavaly mintegy 3.000 gyermek vett részt a szervezett zoopedagógiai foglalkozásokon, ahol sok ismerettel gazdagodhattak az élővilágról. A Bükki Fiatalok Természetjáró Egyesületével közösen szervezett Zoo-tábor is a megszokott nagy érdeklődésre tartott számot: a hat hét alatt több mint 200 gyermek vett részt a változatos programokon. A látogatószám körülbelül megegyezik a 2014-es évivel, akkor is több mint 83.000-en váltottak belépőt az állatkertbe, 2014-ben azonban 15%-kal nőtt a látogatók száma a 2013-as adatokhoz képest.
A tavalyi év során készült el Európai Uniós pályázati forrásból és Miskolc Megyei Jogú Város Önkormányzatának támogatásával az állatkert eddigi legnagyobb beruházásaként az európai nagyragadozók bemutatását szolgáló épület a hozzá kapcsolódó kifutókkal. Itt mutatkozhatott be az európai törzskönyvi program keretében az állatkertbe érkezett fiatal kárpáti hiúz pár. Az év utolsó napjaiban mutatkozott be az a hím perzsa leopárd is, amelyet a faj európai tenyészprogramjával együtt az évek óta nálunk élő nőstény párjának szánnak.
2015-ben több állatfajnál is bőséges „gyermekáldásnak” örülhetett a nagyközönség és a gondozók. A vörösorrú ormányosmedvék kifutójában összesen 11 kölyök jött a világra. A kéktorkú tragopánok négy csibét, míg a sziklapapagájok három fiókát költöttek ki. Több faj esetében első alkalommal születtek utódok, így a két gyűrűsfarkú maki és a két nagy mara kölyök, valamint a sarkantyús teknősbébi világra jöttét is sikerként könyveli el az állatkert. Csakúgy, mint az évek óta rendszeresen szaporodó nagy szőröstatuk és észak-amerikai kúszósülök kölykeit, valamint a David-szarvasok borjait.
Forrás: Turizmus Online