Repohár a strandokon

A legnagyobb hazai apróhirdetési oldal a Lupa Beach két bárjában 2 000 db repohárral, a Velencei Vízi Vár strandon pedig 500 db, ingyenesen kölcsönözhető strandeszközzel mutatja meg kézzel foghatóan több ezer strandolónak, hogy a vízparton is sokféleképpen tudunk odafigyelni a környezetünk védelmére. A Jófogás augusztusi hosszú hétvégén megvalósuló kitelepüléseit egy környezettudatos strandolási szokásokkal kapcsolatos online felmérés előzte meg, amelyre összesen 14 422 Jófogás-felhasználó adott választ.

Munkahelyet váltana, vagy új kollégát keres?

Az utazási szakma nálunk egymásra talál. Hirdessen ott, ahol valóban a döntéshozók és a szakma résztvevői olvassák a tartalmat: célzott felületen, nagy eléréssel!
Álláshirdetése nemcsak a Turizmus Online oldalán jelenik meg, hanem hírlevelünkben is, amely naponta több mint 7000 szakmai címzettet ér el – gyorsan, hatékonyan, pontosan.

Adja fel hirdetését!

Ahogy a Jófogás környezettudatos strandolási szokásokat vizsgáló, 2019 júliusában végzett online felméréséből kiderült, tízből kilenc magyar internetező szívesen venné, ha a strandokon elérhetőek lennének környezetbarát eszközök (pl. kulacsok, poharak, táskák) és 45%-uk akár fizetne is ezekért. A válaszadók több, mint kétharmada pedig örömmel használna ingyenesen kölcsönözhető játékokat és sporteszközöket, amennyiben lenne rá lehetőség a vízpartokon is.

A szavakat tettre váltva a Jófogás úgy döntött, hogy a felmérés során a legnépszerűbb strandok között említett

  • Lupa Beach két bárjába augusztus 17-én (szombaton) 1 000 db 3 dl-es és 1 000 db 5 dl-es repoharat helyez el,
  • az északi parton található Velencei Vízi Vár strandon pedig felállítja a Jófogás Strand Élménykölcsönzőt, ahonnan augusztus 19-én és 20-án (hétfőn és kedden) a strandolók ingyenesen tudnak majd matracokat, felfújható foteleket és sporteszközöket kölcsönözni.

A különleges repoharakat a strandolók a Lupa Beach-ről hazavihetik, a Velencei Vízi Várnál pedig szerencsekerék pörgetésével derül ki, hogy milyen környezettudatos ajándékkal távozhatnak a Velencei-tó mellől azok, akik visszahozzák az ingyenesen kölcsönzött strandeszközöket, hogy mások is használhassák őket. (A strandeszközök megfelelő higiéniájáért a Jófogás helyszínen lévő kollégái kezeskednek.)

Varju Lilla, a Jófogást üzemeltető Adevinta Classified Media Hungary marketing igazgatója a kitelepülések koncepciójával kapcsolatban elmondta, hogy ezekkel az aktivitásokkal is a Jófogás által „Secondhand hatásnak” nevezett jelenségre szeretnék felhívni a hosszú hétvégén strandoló sok ezer ember figyelmét. Ugyanis, ha valamire szükségünk van, nemcsak az új vásárlása merülhet fel lehetőségként, hiszen azzal is tehetünk a környezetünkért, ha más alternatívákat is megnézünk. Ezt szimbolizálja idén a Jófogás Strand Élménykölcsönző is. Ha nem mindig ragaszkodunk az új, bontatlan termékekhez, a másodkézből vásárolt vagy kölcsönzött a termékeket nem kell újra legyártani, nem kell leselejtezni.


Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben

Libegőzés, jógamatrac és sok boldog kutya – élmények Eplényben 

Van valami egészen különleges abban, amikor a lefelé néző kutyapózt egy (vagy több) valódi kutyával az oldalunkon csinálhatjuk. Eplényben, a Síaréna Vibe Parkban kipróbálhattuk.
Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók

Sztrájkhullám az IKEÁ-nál, meglepetéseket ígérnek a dolgozók 

Hétvégén is tartott az IKEA-dolgozók sztrájkja, tájékoztatta Karsai Zoltán, a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetének (KASZ) elnöke az MTI-t.
Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben

Esernyőkkel a klímatörvényért a Városligetben 

Látványos figyelemfelhívó akcióval sürgették egy új, átfogó klímatörvény megalkotását pénteken a pesti Városligetben.
Előkelő díj a füredi strandnak

Előkelő díj a füredi strandnak 

A balatonfüredi Kisfaludy Strand a Balaton legjobbja.
Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben

Nemzetközi fotográfiai központ a Margit-negyedben 

A csaknem 600 négyzetméteres térben a tervek szerint három moduláris kiállítótér, könyvtár, kutatószoba és workshop-helyiség kap helyet.
Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja?

Melyik Magyarország legnépszerűbb kisvasútja? 

Annyit segíthetünk: nem, nem a felcsúti kisvasút a befutó – még az első tízbe sem fér bele.
Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed

Esti kertlátogatásokkal és különleges programokkal vár a veszprémi várnegyed 

Meghosszabbított nyitva tartással és új élményprogramokkal készül a nyári szezonra a veszprémi várnegyed.
Három napon át csak a jazz Miskolcon

Három napon át csak a jazz Miskolcon 

Még e hónapban érkezik a Miskolci Dixie és Jazz Fesztivál.
Jönnek a Perseidák!

Jönnek a Perseidák! 

2026-ban a Perseidák mellett egy részleges napfogyatkozás is különleges programokat ígér a Hortobágyon.
Világzene és francia életérzés a Duna-parton

Világzene és francia életérzés a Duna-parton 

Ismét Utcabált rendez a Francia Intézet.

Interjú

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén

Istentelen időben isteni helyen – a pilisi erdő mélyén 

Látogatás egy kortárs erdei házban a szakértővel – személyes élményeken keresztül.
Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón?

Élet a hajóhídon, avagy hogy lesz valakiből tiszt egy luxusóceánjárón? 

Éliás Balázs navigációs tiszttel nemzetközi karrierjének állomásairól, egy óceánjáró fedélzetén végzett munkájáról és a tengeri hajózás mindennapi kihívásairól beszélgettünk.
Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről

Helyzetjelentés a SIRHA Budapestről 

Tihanyi Klárát, a HUNGEXPO stratégiai és üzletfejlesztési igazgatóját kérdeztük, aki a Lyonból indult SIRHA mintájára létrehozott hazai eseményt a kezdetektől fogva szervezi és irányítja.