Székesfehérváré lett a LEGO-ból készült Országalma

Beteg gyerekek gyógyulását segíti a HUNGEXPO, a LEGO® és a Mosoly Alapítvány közös jótékonysági akciója – immár második alkalommal. 

A Budapesti Vásárközpont egyik legjelentősebb eseménye idén is az Utazás kiállítás volt. A rendezvény fő látványosságaként megépült Magyarország LEGO®-térképe és rajta az ország kilenc különleges látványosságának LEGO®-szobra. A HUNGEXPO ezeket a szobrokat értékesíti, a bevételt pedig felajánlja az ingyenes mese- és művészetterápiákkal foglalkozó Mosoly Alapítványnak. Az alapítvány évtizedek óta kezeli, és enyhíti a gyerekek testi betegségével járó pszichés problémáit.

„Az összegyűlt adományokból szeretnénk továbbra is magas színvonalú, ingyenes terápiás foglalkozásokat tartani a gyerekek számára. A Mosolyterápiák olyan gyerekeknek segítenek, akik hónapokat, esetleg éveket töltenek kórházban, vagy olyan betegséggel küzdenek, amely élethosszig tartó terheket ró rájuk és családjukra. A Mosoly Alapítvány foglalkozásai segítenek, hogy a gyerekek könnyebben el tudják viselni a betegségükkel járó megváltozott élethelyzetet, befogadóbbak legyenek a kezelésekre. A foglalkozások célja továbbá az élményszerzés, a gyermekek félelmének, szorongásának csökkentése, a trauma feloldása.” (Mosoly Alapítvány)

Az első szobrot, Karcag város büszkeségét, a szélmalmot ábrázoló alkotást maga a város önkormányzata vásárolta meg. A másodikat pedig – a székesfehérvári Országalmát – a Székesfehérvári Közhasznú Nonprofit Kft. A több száz kockából álló szobrot a városi Tourinform irodában állítják ki.



A többi alkotás: a Pannonhalmi Apátság épülete, a Gyulai vár, a hortobágyi Kilenclyukú híd, a pécsi Dzsámi, a Tihanyi Bencés Apátság, a Szent István Bazilika valamint a tokaji boroshordókat és egy palack tokaji aszút ábrázoló LEGO-szobor még megvehető. A jótékonysági akcióhoz bárki csatlakozhat; a szobrok a felajánlók tulajdonába kerülnek.

Az Utazás kiállítás egyébként jövőre is látványos és izgalmas programokat ígér. 2016 kiemelt témája az olimpia és a karnevál lesz.A következő Utazás kiállítás időpontja 2016. március 3-6.


Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar

Első önálló koncertjét adja Budapesten a skót sztárzenekar 

Június 11-én először lép fel önálló koncerttel Magyarországon a Biffy Clyro.
Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány

Újabb hazai telepen ütötte fel a fejét a száj-és körömfájás járvány 

A Győr-Moson-Sopron vármegyei Rábapordányban is találtak ragadós száj- és körömfájásban fertőzött szarvasmarhát.
Májusban jön a Budapest100

Májusban jön a Budapest100 

Rekordmennyiségű ház- és közösségi kert nyitja meg idén a kapuit.
Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban

Húsvéti tojáskeresés a DinoParkban 

Izgalmas kalanddal várja a DinoPark KÖKI látogatóit a húsvéti ünnepek alatt.
Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé

Kényelmes megoldások kis lakásokba: a sarokkanapé 

Az apró lakásokban gyakran megtapasztalható, hogy a hely kihasználása szinte művészetté válik.
Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok

Vízi, szárazföldi és légi járművek főszerepben: jönnek az Esztergom Napok 

Két hétvége, négy rendezvény: tavaszi pezsgés Esztergomban.
Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba

Új világsztárokat és az E.T. -t is elhozta a húsvéti nyúl a Madame Tussauds-ba 

Húsvét a Madame Tussauds Budapestben: programok és új figurák várják a látogatókat.
A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben

A szendvicspanelek előnyei és lehetőségei a modern építészetben 

A modern építkezési gyakorlatokban a szendvicspanel technológia egyre népszerűbbé válik Magyarországon. Bár az Egyesült Államokban és más nyugati országokban már régóta előszeretettel használják ezt az építési metódust, hazánkban még sokan kételyekkel szemlélik. 
Nincs húsvét Tojás-kút nélkül

Nincs húsvét Tojás-kút nélkül 

Húsvét és tavaszi szünet Székesfehérváron.
Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban

Varázslatos világot idéző produkció a Millenárisban  

Elkezdődött a mitikus világot megidéző Walk My World immerzív produkció építése a Millenárison

Interjú

Nagybor vagy semmi

Nagybor vagy semmi 

A Jammertal Borbirok ( JBB ) társtulajdonosa, dr. Szűcs Róbert a vörösbor helyzetéről, kihívásairól.
Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk

Szerepi Szabolcs: Aki kóstolja a borainkat - többet szeretne tudni róluk 

Borturizmusról és fejlődésről mesélt nekünk az Etyeki Kúria üzletfejlesztési-és cégvezetője.
Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban

Lisa Sigl: Alig várom, hogy új trendeket fedezzek fel a vendéglátásban 

Bemutatjuk a Klasszis TopDesign 2024 zsűrijének egy újabb tagját, a linzi designhotel igazgatóját, Lisa Sigl-t.